The Kooks prezentują nowy singiel i zapowiadają szósty studyjny album „10 Tracks To Echo In The Dark”!

Pionierzy brytyjskiego indie popu, zespół The Kooks, zapowiedzieli premierę swojego szóstego albumu studyjnego. Zabarwiona elektronicznie, świeżo brzmiąca płyta zatytułowana „10 Tracks To Echo In The Dark” ukaże się 22 lipca. Świeże jest też podejście do wydania albumu – nagrany materiał ukaże się w porcjach; najpierw będą to dwie EP-ki, a potem pełen z album zawierający jeszcze więcej nowych utworów. Zespół podzielił się już pierwszym singlem z nowego krążka, kompozycją „Connection”.

Po wydaniu albumu „Let’s Go Sunshine” w 2018 zespół odbył światową trasę koncertową i zagrał na festiwalach w całej Europie. Boom na streaming otworzył The Kooks na nową publiczność, młodych fanów, którzy pokochali ich charakterystyczne brzmienie i nie mogli się doczekać, aby zobaczyć ich na żywo.

Luke Pritchard, lider zespołu, chciał odpocząć od napiętego harmonogramu trasy koncertowej, ale zamiast tego znalazł się z powrotem w pracy, w Berlinie, mecce artystów z całego świata. Pritchard poruszał się w tych kręgach, spotykając kreatywnych ludzi, z którymi pracował nad szóstym albumem The Kooks zatytułowanym „10 Tracks To Echo In The Dark”. „Zacząłem jeździć do Berlina na trzy lub cztery. Jesteśmy zespołem europejskim i tak bardzo kochamy Europę, więc chcieliśmy utrzymać to połączenie, mimo Brexitu”, opowiada Luke.