„50/50” – premiera trzeciego singla ANDRZEJA PIASECZNEGO z płyty „50/50”

„50/50” to trzeci singiel z wydanej 7 maja 2021 roku płyty Andrzeja Piasecznego o tym samym tytule. 

Tak o piosence „50/50” mówi Andrzej Piaseczny: 

 – To tytułowa  piosenka z płyty, od której wziął początek cały projekt 50/50. Spotkanie z Kubą Badachem, który dał mi zadanie napisania części tekstu zanim jeszcze powstała muzyka, okazało się być dla mnie możliwością sformułowania motywu przewodniego dla całej płyty.
Pół na pół oznacza więc współpracę z zaproszonymi do jej nagrania gośćmi, jest nawiązaniem do moich okrągłych urodzin, których celebracja przy okazji promocji materiału trwa nieprzerwanie cały rok, ale jest także (na co zwrócił mi uwagę producent płyty Michał Przytuła) odzwierciedleniem ludzkiego rozmyślania nad wypełnioną w połowie szklanką. Wprawdzie myślę, że zwykle jest ona dla mnie w połowie pełna, ale zawsze znajdą się do pokonania jakieś schody, na które wspinać się obawiamy.
A może już bać się niczego nie trzeba? Kiedy połówka za nami, do tego zupełnie satysfakcjonującego życia i twórczości, do głosu dochodzi świadomość tego, że nie na każde schody trzeba się koniecznie wspinać. Choćby nie wiem jak kusiły obietnicą spełnienia, niejednokrotnie okazuje się, że czeka ono tuż obok, a żeby je dostrzec wystarczy wziąć głęboki oddech i przestać się skupiać na trudnościach. „Można powiedzieć, że się znamy dobrze, może nie całkiem, ale choć w połowie..” a jeśli moi słuchacze mają ochotę na poznawanie mnie dalej, bardzo proszę – oto piosenka, od której zaczyna się drugie pół.
 

Pięćdziesiąte urodziny to wystarczający powód do świętowania. Andrzej Piaseczny postanowił sprawić sobie jedyny w swoim rodzaju prezent – poprosił przyjaciół i ulubionych artystów o napisanie dla niego piosenki. I tak powstał niezwykły urodzinowy album „50/50”, z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla Andrzeja Piasecznego przez mistrzów polskiej sceny. Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska, Tomasz Organek. Jedna z piosenek została nagrana przez zespół koncertowy Andrzeja Piasecznego i wyprodukowana przez szefa muzycznego zespołu – Łukasza Kowalskiego. Jednym słowem idealni goście na urodzinowej imprezie. 

Link do zakupu CD i winyla: https://mystic.pl/search.php?text=piasec 

Link do singla „50/50“ w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/andrzejpiaseczny5050 

Lista utworów płyty „50/50”:
1.Przedostatni 
2.Powiedz kotku feat. Kayah
3.50/50
4.Miłość
5.Swoje rób feat. Jarecki
6.Hendzap
7.No to co…?
8.Wizje
9.Genotyp feat. Organek
10.Zenze