Spięty gra „Okudżabę”!

„Okudżaba (Live Session)” to kolejny klip promujący solowy album Spiętego „Black Mental”. Video jest zapisem live sesji, która odbyła się w demoroomie firmy Soundtrade w Piasecznie. „Okudżabę” wykonał zespół w składzie: Spięty – wokal, Bartek Kapsa – perkusja i sampler, Patryk Kraśniewski – klawisze, Mikołaj Zieliński – bas i klawisze. Realizacją klipu zajął się Marcin Klinger.

Album „Black Mental”, który jest solową odsłoną twórczości Spiętego, ukazał się w kwietniu.  Kwintesencją płyty jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu. Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty – „Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić – to bitem i rymowanym CKM-em. Systemie ja się poddaję…już dłużej naiwny być nie zdołam”. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje!

Spięty z zespołem promują album „Black Mental” na koncertach, a na najbliższe zapraszają do Białegostoku, Gdańska i Krakowa. Szczegółowy plan:

15.10.2021 Białystok, Kino Forum

23.10.2021 Gdańsk, Klub Stary Maneż

26.11.2021 Kraków, Klub Studio Festiwal Synestezje

Album można zamówić tutaj: https://bit.ly/2NLwVLB