BLISKO 1,5 TYS. UTWORÓW ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU RADIOWEJ CZWÓRKI

Zakończył się pierwszy etap 5. edycji konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Od 4 czerwca do 16 lipca młodzi muzycy, zespoły i soliści mogli zgłaszać swoje piosenki przygotowane na album. W tym roku artyści z całej Polski nadesłali prawie 1500 piosenek. Laureata poznamy pod koniec sierpnia, płyta debiutanta – zwycięzcy ukaże się na przełomie października i listopada.

W tym roku wśród zgłoszonych utworów dominowały te z gatunków muzyki elektronicznej i synth popowej. Swoje nagrania nadesłali także artyści grający rocka, vintage rock, hip-hop, funk, pop, metal, muzykę instrumentalną i klasyczną.

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które przyzna nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki i tekstu.

Konkurs jest rozwinięciem audycji „Będzie Głośno!”, która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Piosenki zgłoszone do 5. edycji emitowane są podczas audycji w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki „Będzie Głośno!” ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia siedem płyt: Ms. Obsession „Manekin”, Marta Zalewska „Marta Zalewska”, Sara Kordowska „Wszystko i nic”, Myasta „Na dobrym kursie”, składanka „Będzie głośno”, składanka „Będzie głośno vol.2” oraz najnowsza, która premierę miała 28 maja br. – składanka „Będzie głośno vol.3”.

Więcej informacji na czworka.online