Up To Date Festival powraca, a wraz z nim Czwarta Scena Czwórki.

Po raz piąty Czwórka łączy siły z UTDF, aby dostarczyć występy najbardziej utalentowanych polskich artystów młodego pokolenia. Pierwszymi ogłoszonymi artystami, którzy wystąpią na Czwartej Scenie Czwórki są Belmondawg, Młody Dzban oraz Zdechły Osa. Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 września w Białymstoku.

Każdego roku od ponad dekady Up To Date Festival odwiedza ponad 10 tys. gości, zaś wydarzenia festiwalowe odbywają się w różnorodnych przestrzeniach, takich jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, electro, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc.

Czwórka ujawniła właśnie pierwszych festiwalowych artystów – są to Belmondawg, Młody Dzban oraz Zdechły Osa. Belmondo, Młody G z Gdyni, Belmondziarz, Bojkot, Młody G, Młody Sarmata – bez względu na ksywkę jest to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej rap sceny. Konstruktor nośnych, zabawnych i zaskakujących linijek, z których wiele trafiło do potocznego języka. 25 czerwca br. ukazał się jego pierwszy solowy krążek pt. „Hustle As Usual”. Ten materiał będzie można usłyszeć we wrześniu na UTDF.

Młody Dzban, czyli Tomek z Wrocławia to raper, wędkarz, poeta i filantrop. Ma na koncie już 7 wydawnictw, niezliczone utwory wyrzucone do sieci, a także projekty kooperacyjne z innymi raperami. W 2019 roku wydał EP pt. „Życie na parkingu”, która sprawiła, że stał się rozpoznawalny. Zawsze stawia na intrygujące metafory i czarny humor.

Zdechły Osa – rocznik ’97, wrocławski Kosmos. Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku. Jak żaden inny potrafi ująć ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki.

Na pozostałych scenach UTDF zagrają: Beniovska, Cignol live, DeFeKT live, DJ Python, Djrum B2B Om Unit, Evigt Mörker live, Laura BCR, Loefah, Olivia, Piernikowski, Ribé live, Sansibar live, Satl, SIMONE GIUDICE live, SK.EIN live, TIM REAPER, YOUNG MAJLI (Marta Majli Malinowska). Kolejne ogłoszenie artystów zarówno już wkrótce 

Od 2017 roku na Czwartej Scenie Czwórki w ramach Up To Date Festival wystąpili m.in. KAMP!, Rasmentalism, Undadasea, Rosalie., P.Unity, Włodi, Koza, Dwa Sławy, RAU, The Very Polish Cut Outs, TONFA, Pryskon Fisk, Holak, Kuba Sojka, Adi Nowak, Mordor Muzik, Tropical Soldiers In Paradise, DJ Falcon1 & DJ Kebs.

Więcej informacji na czworka.online