Frank Carter & The Rattlesnakes dzielą się nowym singlem „Sticky”!

Koncert Franka Cartera i The Rattlesnakes podczas festiwalu Download Pilot uwolnił dziką energię i emocje, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Zespół udowodnił, że ma do zaoferowania coś zupełnie innego niż wszyscy: wolę walki przeciwko niesprawiedliwości i niepowtarzalną koncertową energię. 

Wykorzystując swój moment, Frank Carter & The Rattlesnakes dzielą się nowym singlem „Sticky”, który został pierwszy raz zaprezentowany w Radio 1 przez Daniela P. Cartera. Utwór jest zwiastunem nowego albumu, również zatytułowanego „Sticky”. Płyta ukaże się 15 października. „My Town” z udziałem Joe Talbota z IDLES, poprzedni singiel grupy, był jak do tej pory ich największym sukcesem radiowym.

Wybijając się z głośników z bezpośredniością, „Sticky” zapewnia przedsmak tego, czego można się spodziewać po albumie. To punkowa furia z głosem Franka, który przenosi nas do miasta po zmroku. Carter skomentował: „Sticky” opowiada o momencie, w którym siedzisz pijany o 3 nad ranem na przystanku autobusowym. Wiesz, że nie ma już autobusów, ale i tak tam siedzisz. Twój kebab leży na podłodze, a mały brudny lis zjada twoje buty. 

To idealne wprowadzenie do płyty. Wyprodukowany przez gitarzystę Deana Richardsona album, ugruntowuje parę Carter / Richardson jednego z najbardziej ekscytujących zespołów w brytyjskim punk rocku. Wizja Cartera i Richardsona została wzmocniona przez outsiderów, którzy do nich dołączyli. W nagrywaniu nowego albumu gościnnie udział wzięli: queerowa, electro-punkowa sensacja, Lynks w „Bang Bang” i „Get A Tattoo”, Cassyette w „Off With His Head” oraz Joe Talbot w My Town. W ostatnim utworze, „Original Sin”, pojawia się Bobby Gillespie z Primal Scream.

W ramach trasy promującej album „Sticky” zespół zagra dwa koncerty w Brixton w O2 Academy oraz w  trzynastu krajach w Europie. Grupa wystąpi także 3 lutego w warszawskim klubie Niebo. 

Lista utworów „Sticky”: 

1. Sticky 

2. Cupid’s Arrow 

3. Bang Bang (feat. Lynks) 

4. Take It To The Brink 

5. My Town (feat. Joe Talbot)

6. Go Get A Tattoo (feat. Lynks)

7. Off With His Head (feat. Cassyette)

8. Cobra Queen 

9. Rat Race 

10. Original Sin (feat. Bobby Gillespie)