DYM zaprasza na MALINY

Niezwykły kolektyw muzyczny DYM, który łączy świetnie wyprodukowaną warstwę muzyczną z zachwytem nad kulturą przeworską, zaprezentował kolejny teledysk ze swojej pierwszej płyty. Tym razem są to bardzo pasujące do obecnej aury „Maliny”.

Geneza DYMU jest bardzo magiczna – jak piszą na swoich kanałach: DYM powstał z marzenia, które niesie nas przez życie; z zaklęć rzucanych do ogniska, wiecznych poszukiwań i eksperymentów w mroku. „Maliny” to już drugi w tym roku klip promujący całą płytę. O czym tak naprawdę traktuje? Maliny” są opowieścią o początkach miłości. O tych najbardziej elektryzujących momentach, kiedy zdaje się, że cały świat odpowiada na twoje wołanie; gdy przypadki odczytuje się jako przeznaczenie, gdy wokół dzieje się magia. Jest w Malinach spokój i ciepło, burza i tęsknota. Ze wszystkich utworów, które dotychczas stworzyliśmy ten jest najbardziej intymnym, osobistym, nostalgicznym; a przez to wszystko w pewnym sensie dla nas najważniejszym – tłumaczy jedna z liderek DYMu, Emilia Anna Tuśnio.

Sam teledysk bardzo mocno nawiązuje do klimatu utworu. O tym jak powstawał również zapytaliśmy Emilię: Klip tworzyliśmy nad rzeką Kamienną, w miejscu dla nas szczególnym, rodzimym, który określamy czasem jako nasz prawiek. Pojawiając się tam wczesnym rankiem można było poczuć się częścią żywej, budzącej się natury. Chcieliśmy uchwycić to wrażenie, radość z bycia razem w dzikości, przemijanie w nurcie rzeki. Grzesiek (Skrzat Produkcja) i Marta (Poka Loka Films) doskonale wyczuli tę atmosferę i uwiecznili najpiękniejsze obrazy lata; tworząc liryczny teledysk. Do udziału w nim zaprosiliśmy Lucynę i Lecha, niezwykłą parę, którą poznaliśmy jako rekonstruktorów i pasjonatów kultury przeworskiej w ramach Dymarek Świętokrzyskich w Nowej Słupi, i którzy to byli dla nas jedną z inspiracji przy tworzeniu klipu. Dodaliśmy też wspaniałe ujęcia naszej rzeki z lotu ptaka autorstwa Dronspekcji.

Kolektyw ma też bardzo ambitne i obfite plany o czym również opowiada Emilia Anna Tuśnio: W najbliższych miesiącach skupimy się na kolejnych teledyskach i pracy nad filmem, którego kanwą będzie nasza muzyka.  Niedługo ukaże się również video z koncertu, który zagraliśmy w zeszłym roku w ramach festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Zamierzamy tworzyć, rozwijać skrzydła i cieszyć się latem.

Dlatego mocno zachęcamy do śledzenia i sprawdzania ich social media. No i wejdźcie z nimi w MALINY!

MALINY: https://youtu.be/ZIFV9acpAlI

ALBUM DYM: http://www.soundline.biz/DYMDYM

FACEBOOK: https://www.facebook.com/dymi.sie

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/dym.official/