Psychotype powracają z „Grievous” PL

Psychotype – zespół, który stworzył swój niepowtarzalny gatunek muzyczny black mental-  złożony z polskich muzyków mieszkających w Norwegii zyskał w środowisku już jakiś czas temu popularność. To wszystko dzięki świetnym singlom, bardzo dobrze przyjętej płycie „The Way to Kill For” (2018) i mocnym koncertom między innymi Bloodstock Festival, gdzie wygrana eliminacji zapewniła im udział w jednym z najwiekszych festiwali metalowych w Europie u boku takich artystow jak Gojira, Judas Priest, Cannibal Corpse. 

Nie jest też  tajemnicą skrytą za maskami, że muzycy byli (lub są) związani z takimi bandami jak: Naumachia, Hate, Faust, Decapitated, Vader, Scarlet skyes czy It Follows.  Teraz, po ponad roku posuchy wydawniczej, powracają singlem „Grievous”. Napoczątku należy podkreślić, że „Grievous” może jak najbardziej zaskoczyć tych, którzy przyzwyczaili się do stylu Psychotype. Jak mówią członkowie zespołu: Każdy artysta szuka nowych dźwięków- muzyka jest jak woda- ciągle przelewa się w  głowie i szuka ujścia- w tym przypadku nie wyleciała jak fontanna, lecz powoli sączyła się, by w refrenie pokazać siłę rwącego nurtu. Jest na pewno inaczej – ale możemy zapewnić, że energii nie zabraknie. Jednak wspominając pozostały nowy materiał mówią: Kilka nowych utworów to potężne ciosy wagi ciężkiej.

Sam „Grievous” choć nieco inny, przepełniony jest niezwykle istotną warstwą tekstową i mocno dopasowaną do niej sferą muzyczną. Pytając o genezę powstania odpowiadają: To jest odczuwanie wielkiej straty kogoś bliskiego. Takie uczucie, że odszedł ktoś istotny.

Utwór, z klimatycznym i pasującym do treści klipem, jest już dostępny na kanale YT Psychotype.

„Grievous” jest również dostępny na wszystkich serwisach streamingowych. Pytani o plany, zarówno koncertowe jak i wydawnicze odpowiadają: Ciężko pracujemy nad nowym materiałem. Koncertów w tym roku nie będzie to jest pewne, nawet nad tym nie pracujemy. Teraz jest czas siewów – na plony trzeba będzie cierpliwie i z pokorą poczekać.

Jednak już wiemy, że materiał powstaje, ma już określone kształty i na pewno „Grievous” bardzo szybko będzie miał następcę w postaci kolejnego nowego singla. By być na bieżąco, sprawdzajcie social media Psychotype, bo szykują dużo nowego stuffu!

FB https://www.facebook.com/PsychoType

INSTAGRAM https://www.instagram.com/psychotype_band/

YT https://www.youtube.com/channel/UCr9h8c_tF_aH6I3-lWDbzxQ?view_as=subscriber