11:11 – alternatywna ofensywa

„Telewizja kłamie”, „Simsy tańczą”, „Sex na zgodę” – takie tytuły noszą debiutanckie utwory szczecińskiego zespołu 11:11. To początek mocnej ofensywy muzyków, bo choć materiał jest krótki, to mocno zapada w świadomość. A to dopiero przedsmak całości.

Choć  to, co reprezentuje muzycznie 11:11 to klimaty punkowe czy alternatywne, to wokalistka, Konkret, jest mocno kojarzony ze sceną rapową. Kiedyś byłem na jam session, wziąłem do ręki gitarę basową ,zacząłem coś tam „plumkać” i się okazało że punkowe melodie i rytmy są mi bardzo bliskie. Po jakimś czasie przyszła myśl żeby spróbować swoich sił właśnie w tym gatunku i taki miałem ogólnie plan, odpowiadając na ogłoszenie zespołu 11:11, który szukał wokalisty. Obecnie, w praktyce jednak wychodzi to tak, że często przeplatane są rapowane zwrotki z punk rockowymi  refrenami, więc jest to zmiana ale nie do końca. Jeśli chodzi o moje fascynacje muzyczne nie rapowe, to od dziecka Obywatel GC, Gównoprawda, Dr Hackenbush później poznałem twórczość Świetlików i Jana Kyksa Skrzeka i mnóstwo genialnej muzyki od folku po drum’n’ bass. Myślę że wszystko to ma wpływ na rozwój – wyjaśnia sam zainteresowany. Po chwili uzupełnia w jakich okolicznościach narodziła się 11:11 w obecnym kształcie: Tomek, Misiek oraz Tadek grali razem punka pod nazwą Brevery Szein a ja tworzyłem swoje rapowe kawałki solowo. Chłopaki wrzucili na internet ogłoszenie, że poszukają wokalisty, zgłosiłem się, przyszedłem na próbę i już zostałem. Na jednej z prób doszliśmy do wniosku, że nowy materiał to nowa energia i trzeba wymyśleć nową nazwę i zacząć od początku. Pojawił się pomysł, żeby się nazwać  się 11:11 i tak już zostało.

Materiał powala szczerością i energią. O procesie tworzenia zespół opowiada tak: Spotykamy się raz w tygodniu na próbie i czasem są to kawałki Konkreta które nagrał i schował do szuflady, tak było w przypadku utworu „Simsy Tańczą”, czasem po prostu przerabiamy na zespół utwór wydany tak było w przypadku „Telewizja Kłamie” który wspierał radio Wolnemedia.net, a czasami wygląda to tak, że nasz gitarzysta Tomek komponuje jakieś melodie w domu, podsyła reszcie na maila, Konkret w domu wymyśla tekst stricte pod gitary Tomka, spotykamy się na próbie i szlifujemy pomysł, tak było w przypadku utworu „Sex na zgodę”. 

Materiał jest dostępny na kanale YT zespołu oraz w serwisach streamingowych. To zapowiedź materiału, który jest w fazie tworzenia. Bo jak mówi Tomek Cepowski, gitarzysta zespołu: Nasza muzyka skierowana jest do niepoprawnie romantycznych buntowników, często znudzonych stereotypowym brzmieniem i typową aranżacją, a otwartych na coś nowego, niekonwencjonalnego i zaskakującego. Dlatego jest na co czekać. Tymczasem mocno polecamy 11:11 i zachęcamy do sprawdzania ich social media.

FACEBOOK  https://www.facebook.com/1111rock

YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCKehYW0dqGhH4Y6NZz6jTHg