BĘDZIE GŁOŚNO VOL. 3 – NOWA MUZYCZNA SKŁADANKA CZWÓRKI POLSKIEGO RADIA

Już dziś piątek 28 maja ukaże się kolejne wydawnictwo Polskiego Radia „Będzie Głośno Vol. 3”, będące zbiorem utworów finalistów 4. edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Premierze krążka towarzyszyć będzie koncert zespołu N132N4NY, którego utwór znalazł się na składance.

Album „Będzie Głośno Vol.3” to zbiór 12 utworów nagranych przez finalistów konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno” w 2020 roku. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę utworów – ponad 3000. – Trudno było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które ostatecznie znalazły się na tym albumie. Ten wybór każdego roku jest trudny. „Miłość do muzyki” – te słowa pasują do każdego z tych zespołów, artystów. To, co mieści się na tym krążku, to utwory muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, grają prosto z serca. W tej muzyce jest prawda – mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pomysłodawca i juror konkursu.

Utwory, które znajdują się na albumie, reprezentują najróżniejsze gatunki pochodzące z niezależnych scen. Wachlarz propozycji zaczyna się od spokojnej ballady, przez granie rockowe, po funk, ska i pop, a kończy na rapie.

Chcemy pokazać przekrój muzyczny utalentowanych zespołów, dla których ta płyta ma być przepustką do dalszej działalności, grania koncertów i zaistnienia w radiu – dodaje Damian Sikorski.

W dniu premiery płyty 28 maja po godz. 18.00 na scenie Czwórki wystąpi hip-hopowy zespół N132N4NY (czyt. Nieznany), którego utwór „Dzwonek” znalazł się na składance.

Zespół tworzy dwóch Łukaszów, czyli wokalista o ksywie N132N4NY oraz realizator Force. Celem grupy, jest wyrażenie się w sposób artystyczny, dobra zabawa oraz odniesienie sukcesu dzięki pasji. –Jesteśmy jeszcze początkującymi muzykami, ale mamy wielkie ambicje i jeszcze większe chęci dogonienia ich – mówi N132N4NY.

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki „Będzie głośno!” ukazało się sześć płyt: Ms. Obsession „Manekin”, Marta Zalewska „Marta Zalewska”, Sara Kordowska „Wszystko i nic”, Myasta „Na dobrym kursie”, Składanka „Będzie głośno”, Składanka „Będzie głośno Vol.2”.

Płyty ukazują się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Partnerem konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Stowarzyszenie Autorów Wykonawców STOART.

W czerwcu wystartuje piąta edycja konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

 Każdy piątek od godz. 18:00 do 20:00.

Projekt, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. 

Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki  link. Pod tym samym adresem znajduje się również lista utworów, na które słuchacze mogąoddać głos. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. Audycję prowadzi Damian Sikorski.

Radiowa Czwórka co roku organizuje również konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Latem 2021 roku odbędzie się 5. edycja wydarzenia. Chętni będą mogli zgłaszać się za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie czworka.online. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.