ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI ZAGRA DLA SŁUCHACZY DWÓJKI! KONCERT LEGENDY POLSKIEGO JAZZU W AUDYCJI „JAZZ.PL”

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na koncert nestora polskiej muzyki jazzowej Zbigniewa Namysłowskiego. Początek spotkania w najbliższy piątek 19 marca o godz. 18.00. Transmisja na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej, Facebooku programu, a także na kanale YouTube Polskiego Radia. To kolejna odsłona koncertowego pasma „Jazz.PL” wprost ze studia S3 Polskiego Radia.

Zbigniew Namysłowski – saksofonista dysponujący niepodrabialnym brzmieniem i jedynym w swoim rodzaju frazowaniem, twórca prekursorskich kompozycji i autor przełomowych nagrań, człowiek, w którego żyłach płynie jazz wystąpi ze swoim kwintetem, który współtworzą: Sławek Jaskułke (fortepian), Jacek Namysłowski (puzon), Andrzej Święs (kontrabas) oraz Patryk Dobosz (perkusja).

Zagramy utwory z różnych płyt, będzie kilka kompozycji z mojego ostatniego albumu „Polish Jazz – Yes!”, ale też przypomnimy utwory z bardzo starych płyt. Wybrzmią chociażby „Kujaviak Goes Funky” czy „Seven Eleven”, które pisałem na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku – zapowiada Zbigniew Namysłowski.

Audycja Jazz.PL to nie tylko spotkanie na falach Programu 2 Polskiego Radia, ale także transmisja koncertu w formie wideo na profilu Dwójki w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Transmisja koncertu wprost ze Studia S3 Polskiego Radia już w piątek 19. marca o godzinie 18:00.

W ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat w polskim jazzie zmieniło się prawie wszystko, ale nie to, że Zbigniew Namysłowski nieustannie jest jedną z najbardziej barwnych postaci w branży. Historia polskiego jazzu bez Namysłowskiego byłaby jak polskie kino bez Wajdy, Sopot bez molo i polska kuchnia bez pierogów czy pomidorówki mówi Roch Siciński, prowadzący piątkowy koncert.

Piotr Metz, Roch Siciński i Andrzej Zieliński zapraszają na kolejne odcinki piątkowego cyklu koncertów jazzowych. W najbliższych tygodniach w studiu S3 wystąpią m.in. Joanna Duda Trio, czy formacja Nowicki/Święs/Frankiewicz