„Urwana melodia” – pełen chłodu i melancholii teledysk do utworu Roberta Cichego i Kasai.

Utwór jest ostatnim singlem z wydanej w ubiegłym roku nakładem Agory, płyty Roberta Cichego „Dirty Sun”. Po dobrze przyjętych singlach, także tych z Rahimem i Mrozem, a także live sesją z Sosnowskim, Robert Cichy postawił na spokojną balladę, którą stworzył wraz z zaprzyjaźnioną wokalistką Kasai.  

„Gdy tylko napisałem ten utwór, wiedziałem, że musi to być duet z damskim głosem. Pomyślałem o Kasai, bo znamy się od lat i bardzo się cieszę, że po wielu latach współpracy z różnymi artystami, Kasia postawiła podobnie jak ja, na solową drogę. Kiedy napisała tekst i zaśpiewaliśmy to razem, było to dokładnie to, co chciałem osiągnąć w tej piosence. Gitarowy, lekki utwór został doprawiony przez Kasai trudnym i smutnym tekstem, dzięki czemu powstała przejmująca piosenka.” – mówi Robert Cichy 

Do „Urwanej melodii” powstał teledysk w zimowej scenerii, bo jak dodaje Robert Cichy: „Chcieliśmy by klimat tego video był prosty i chłodny, tak jak ten utwór. Zima doskonale oddaje relacje jakie zawarte są w tym kawałku.” Autorem teledysku jest Oskar Sawicki. 


muzyka: Robert Cichy 

tekst: Kasai 

*** 

Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W swoim dorobku ma złote i platynowe płyty za współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej, a także udział w wielu zagranicznych koncertach oraz na największych festiwalach w kraju. W 2018 roku wydał swój pierwszy solowy album „SMACK”, który od razu został doceniony przez kapitułę polskiej Nagrody Muzycznej i otrzymał Fryderyka. Najnowszy krążek „Dirty Sun” zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy muzycznych, którzy podkreślają, że atutem Cichego jest podążanie własną muzyczną drogą i umiejętne łączenie gatunków. Do swojej opowieści Cichy zaprosił również gości, którzy są ważnym ogniwem płyty – pojawiają się na niej: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski. 


Płyta dostępna jest w sklepach muzycznych i wszystkich serwisach cyfrowych:  

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-88363-Dirty-Sun.html
https://agoramuzyka.ffm.to/RobertCichyDirtySun