Utwór „Nie Wiem Jak“ opowiada o relacjach międzyludzkich „pochłaniających tożsamość“, o braku akceptacji, deptaniu marzeń i zabijaniu wewnętrznego indywidualizmu. Opowiada o sytuacji, w której wygórowane oczekiwania, jakie bliska osoba przed nami stawia lub jej chęć wpasowania nas w wymyślone przez siebie ramy gaszą, kawałek po kawałku, naszą wewnętrzną iskrę – chęć do działania, chęć do samorozwoju, chęć do uśmiechu i z czasem, chęć do życia. Jak mówi o utworze sama Artystka:
„Jestem szczęściarą i w każdej dziedzinie swojego życia mam bezwarunkowe wsparcie moich bliskich. Nigdy nie kazali mi wybierać między miłością do sportu, a miłością do muzyki. Nigdy nie usłyszałam od nich, że sportowiec to nie zawód, ani, że bycie aktorką, czy piosenkarką, to fanaberia. Nigdy nie próbowali zmieniać obranej przeze mnie drogi, akceptując każdy mój wybór. Od zawsze miałam prawo do decydowania o sobie, swojej przyszłości czy marzeniach. Ale nie każdy ma takie szczęście. Z moich obserwacji wynika, że wielu ludzi jest wciskanych na siłę w ramki niepasujące do ich marzeń- czy to przez rodziców, czy to przez drugą połówkę. Utwór „Nie Wiem Jak“ ma każdej z tych osób przypominać, że mamy tylko jedno życie i warto być w nim sobą. Warto realizować swoje pasje, spełniać choćby najbardziej niezrozumiałe dla innych marzenia. Warto o siebie walczyć, choćby z całym światem.“
Za kompozycję utworu odpowiada Karol Chachurski i DJ Refresh znany z kolaboracji z takimi artystami jak Michael Shynes, Red Lips, czy Ewa Urban, producentem jest Arkadiusz Kopera, który współtworzył utwory dla Dawida Kwiatkowskiego, czy Łobuzów a autorem tekstu Beata Ejzenhart pisząca między innymi dla Sylwii Przybysz, Młodego Czuuxa, czy Tomka Luberta (Virgin, Volver i inne na V;).
LINK DO STREAMINGU:
Gratka dla Fanów
Artystka, w prezencie dla fanów, zdecydowała się na premierę jednocześnie dwóch wersji singla! Klubowy remix utworu jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Za produkcję remixu odpowiada 2Lies.
BIO –
Kim jest Julia Sereda?
Urodziła się i wychowała w Warszawie, mieście perspektyw i możliwości, od dziecka wyrażając siebie przez sztukę. Malowała obrazy, pisała wiersze i grała w szkolnych przedstawieniach teatralnych. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, gdzie szlifowała umiejętności wokalne i uczyła się gry na pianinie. Obecnie jest uczennicą Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej i dodatkowo uczęszcza na warsztaty teatralno-wokalne organizowane przez Teatr „Studio Buffo“. Z całą pewnością można o niej powiedzieć, że ma artystyczną duszę, której upust daje najchętniej w muzyce. Ma już na koncie kilka singli, takich jak między innymi „Kampinos“, czy przebojowe „Tańczmy” (docenione i grane między innymi przez Radio ESKA).
Artystyczna dusza i waleczne serce
Równie wielką pasją Julki, co śpiew, jest sport. Mimo, iż musi dzielić swój czas między dwie ukochane pasje, a treningi i wyjazdy naznaczone tęsknotą za rodziną są nieodzowną częścią jej życia, nie wyobraża sobie, żeby mogło być inaczej. Śpiew daje ujście jej wrażliwej, artystycznej duszy i jest przeciwwagą dla walecznego, sportowego serca. Skreślenie jednego oznaczałoby wyparcie się części siebie, co nie wchodzi w grę. Jak wielokrotnie podkreślała: dzięki wsparciu rodziny i ogromnej determinacji, mimo iż nie zawsze jest łatwo, udaje jej się wszystko ze sobą pogodzić.
Dziewczyna na medal
Julia trenuje Taekwondo Olimpijskie w Klubie AZS AWF w Warszawie i ma swoim koncie ma wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Jest zawodniczką Polskiej Kadry Narodowej Taekwondo Olimpijskiego. Zdobyła czterokrotne Mistrzostwo Polski: MP Kadetów (2016), Mistrzostwo Polski Juniorów (2018 i 2019). W 2020 roku, pomimo pandemii została złotą medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski (2020). Oprócz tego na swoim koncie ma brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów oraz Mistrzostw Polski Seniorów. Stawała również na podium Pucharów Świata. Dosłownie „dziewczyna na medal“.