Polski twórca nominowany do nagrody „Europejski Niezależny Album Roku”

IMPALA, największa organizacja niezależnych twórców ogłosiła listę 25 albumów nominowanych do nagrody „Europejski Niezależny Album Roku”. Wśród nominowanych jest MaJLo. Polski artysta został doceniony za najnowszy album “Vestiges: The Scenes”.


MAJLo to producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista. W 2015 roku odbyła się premiera jego debiutanckiego albumu EP – „Revers”. W 2017 roku została wydana jego druga płyta „Over The Woods”, która wypełniła muzyczną przestrzeń takich festiwali jak Open’er czy Spring Break. W październiku 2018 roku na rynek muzyczny trafił kolejny album MaJLo – ,,re_covery”, będący zwrotem w kierunku klasyki songwritingu. MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno producenta, kompozytora, realizatora, ale także jest wykonawcą większości partii instrumentalnych.

Niezależny Album Roku

2020 był rokiem wyjątkowym, naznaczonym pandemią koronawirusa. Mimo tego, niezależne europejskie wytwórnie wyróżniały się kreatywnością. Mamy przyjemność przedstawić listę nominowanych do nagrody Album Roku. To twórcy z różnych zakątków Europy – zestawienie, które pokazuje, jak różnorodny jest sektor niezależnych twórców i wytwórni – pisze IMPALA MUSIC.

Wśród nominowanych są przedstawiciele różnych stylów i gatunków muzycznych. Od fińskiego popu, przez francuską muzykę elektroniczną, bałkańskie ska, do duńskiego bluesa i eklektyzmu z Wysp Brytyjskich. Zwycięzcę poznamy w przyszłym miesiącu.

Tegoroczna lista zawiera 25 niesamowitych albumów! Rok 2020 był niezwykle trudny, ale ta krótka lista daje dużo energii na początku 2021 roku – powiedziała Helen Smith, przewodnicząca IMPALA.


 Nagroda „Europejski Niezależny Album Roku” po raz pierwszy została przyznana w 2011 roku z okazji 10-lecia IMPALI. Zwycięzca jest wybierany spośród listy nominowanych albumów z całej Europy. Poprzedni laureaci nagrody to: Apparat, Viagra Boys, Gurr, Agnes Obel, José Gonzalez, Caribou, Guadalupe Plata, The xx, Adele i Efterklang.

IMPALA reprezentuje ponad 5000 niezależnych firm muzycznych. 99% europejskich firm muzycznych to małe i średnie przedsiębiorstwa oraz niezależni artyści. „Independents” są światowymi liderami pod względem innowacji, odpowiadają za ponad 80% wszystkich nowych premier muzycznych i tworzą 80% miejsc pracy w sektorze muzycznym. 

Misją IMPALI jest zrównoważony rozwój niezależnego sektora muzycznego, sprawiedliwy podział zysków w branży muzycznej, promowanie różnorodności i przedsiębiorczości oraz wyrównywanie szans – mówi Yossarian Malewski z Independent Digital, niezależnego polskiego dystrybutora, członka organizacji IMPALA.  

Więcej informacji na stronie: https://impalamusic.org/25-nominees-shortlisted-for-impalas-european-independent-album-of-the-year-award/

Lista wszystkich nominowanych albumów w Spotify:

Lista singli wszystkich nominowanych w YouTube: