PREMIERA – Kwiat Jabłoni – „Buka”

Kwiat Jabłoni prezentuje drugi singiel zapowiadający nowy album. Krążek “Mogło być nic” ukaże się już za tydzień – 5 lutego. W premierowej kompozycji zatytułowanej “Buka” muzycy konfrontują się z własnymi lękami. Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. A także, powracającego strachu i złych stanów psychicznych, które warto poznać i zrozumieć, żeby żyło się spokojniej – Tak o utworze pisze Kasia Sienkiewicz.

“Buka” to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą dwóch głosów i dwóch instrumentów. Minimalistyczna forma jeszcze dobitniej pozwala skupić się na przekazie. Oszczędność aranżacyjna w tym przypadku była celowa i wypracowana we współpracy z Wojtkiem Urbańskim – producentem całego albumu. 

Utwór w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/KwiatJabloniBuka

—–

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

Teledyski: 

Buka: 

https://youtu.be/yLcXLgKq37A

Mogło być nic: 

https://youtu.be/MlInnWzYiZo

Dziś późno pójdę spać:

 https://youtu.be/FWDXwrgdm9w

Niemożliwe:

 https://youtu.be/wj5e-ur03f4

Wodymidaj ft. Ralph Kaminski: 

https://youtu.be/InME0wn4Fnw

Nic więcej: 

https://youtu.be/wBkL-eg2Dj8

Dzień dobry: 

https://youtu.be/tu6vPd–Wdk

Wzięli zamknęli mi klub:

 https://youtu.be/j2xw3Va8JHA

Facebook:

www.facebook.com/kwiatjabloni

YouTube:

www.youtube.com/c/KwiatJabloni

Instagram:

https://www.instagram.com/kwiatjabloni/