PREMIERA PŁYTY ZWYCIĘZCY KONKURSU RADIOWEJ CZWÓRKI, CZYLI ZESPÓŁ MYASTA „NA DOBRYM KURSIE”!

Tegoroczna edycja konkursu, będąca częścią projektu „Będzie Głośno!”, okazała się szczęśliwa dla ośmioosobowego składu artystów, którzy łączą pozytywną wibrację reagge z innymi stylami muzycznymi. Za zespołem już profesjonalna sesja zdjęciowa oraz nagranie teledysku do singla z albumu, a przed nim – premiera debiutanckiej płyty „Na dobrym kursie”, która odbędzie się już w najbliższy piątek 6 listopada. Wywiad z zespołem Myasta tego samego dnia od godziny 18.05 na antenie Czwórki.

Głośno, głośniej, najgłośniej 

Czwórka pod hasłem ,,Będzie Głośno!’’ promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Audycja Damiana Sikorskiego o tej samej nazwie to program, który daje szansę nieznanym dotąd twórcom na bezpośredni kontakt z radiem oraz słuchaczami. W ramach konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” Czwórka wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia już po raz czwarty poszukiwała zespołów oraz wokalistów mających gotowy materiał na płytę, aby umożliwić im wydanie debiutanckiego krążka. – Konkurs wyróżnia fakt, że młodzi artyści prezentują swoje autorskie kompozycje, a nie covery. Mam ogromny szacunek do debiutantów, bo sam jestem muzykiem i wiem, że zawód ten jest bardzo wymagający. Chylę czoła każdemu zespołowi oraz soliście, który się do nas zgłosił. Z roku na rok jest coraz większa frekwencja, co pokazuje, że zapotrzebowanie na taką inicjatywę stale rośnie – podkreśla Damian Sikorski.

Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również nagranie teledysku do singla z albumu w reżyserii Adriana Piertaszkiewicza, sesję zdjęciową w wykonaniu wybitnej portrecistki Anny Powałowskiej, koncert promujący płytę na antenie Czwórki, a także dodanie utworów do stałej rotacji radia. – Taki pełny pakiet dla debiutującego artysty jest bardzo ważny. Dzisiejszy odbiorca nie tylko słucha, ale też widzi, a do zakupu zachęcić go może również ładna okładka płyty – zaznacza Damian Sikorski.

Pasja, energia, zabawa

Zespół Myasta w 2015 roku zainicjowali Michał Kowalski (wokal), Mariusz Mitura (perkusja) oraz bydgoscy gitarzyści. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. Myasta łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa. – Kompozycje, które znajdują się na ich debiutanckim krążku, są nie tylko doskonale zagrane i zaśpiewane, ale także przepełnione pozytywnymi wibracjami. Obecnie nie chodzimy na koncerty i większość czasu spędzamy w domach; wykorzystajmy go na zabawę przy dźwiękach zespołu Myasta, które z pewnością wprowadzą nas w dobry nastrój – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu.

Płyta „Na dobrym kursie” zawiera dwanaście unikatowych tracków. 16 października ukazał się pierwszy singiel zespołu pt. „Tańcz”. Nagrany do niego teledysk niesie za sobą wyjątkowe przesłanie, a w klipie możemy zobaczyć nie tylko członków zespołu Myasta, ale także ich dzieci, rodziny i przyjaciół.   obejrzyj

Artystów będzie można usłyszeć na antenie Czwórki 6 listopada od godziny 18.05. Koncert na żywo ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, odbędzie się w innym terminie. W toku jest także przygotowywanie składanki Będzie Głośno vol. 3 z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do 4. edycji konkursu. 

Kolejny konkurs w audycji Będzie głośno! w przyszłym roku odbędzie się po raz piąty – organizatorzy zapewniają, że planują niespodzianki podczas tej okrągłej edycji.

🔶 Audycja „Będzie głośno!” w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

🔶 Więcej informacji: czworka.online.