SKRZYPCE, AKORDEON I BRZMIENIE LATA. KAROLINA MIKOŁAJCZYK I IWO JEDYNECKI W SOBOTNIEJ „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

Karolina Mikołajczyk, Iwo-Jedynecki

Karolina Mikołajczyk (skrzypce) i Iwo Jedynecki (akordeon) tworzą jedyny w swoim rodzaju duet. W najbliższej „Domówce z Dwójką”, w sobotę 29 sierpnia o godzinie 19.00, artyści przedstawią fascynujący, nieoczywisty świat dźwięków tych dwóch, wydawać by się mogło, zupełnie odmiennych od siebie instrumentów. Transmisja na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej, YouTube oraz Facebooku stacji.


– Będą mogli Państwo przekonać się jak integralne i bliskie sobie może być brzmienie skrzypiec i akordeonu – zapowiadają muzycy. – Zaprezentujemy różnorodny repertuar – od baroku, poprzez klasycyzm, romantyzm aż po muzykę Astora Piazzolli i George’a Gershwina, a osią koncertu będą kompozycje związane z latem – dodają.

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Laureaci I nagród i Grand Prix na międzynarodowych konkursach muzycznych, występują z recitalami na całym świecie. Ich wykonania określane są jako perfekcyjne i dojrzałe, ale też błyskotliwe i pełne młodzieńczej witalności. Wiele utworów zyskuje w interpretacji duetu nowe, oryginalne brzmienie, dzięki transkrypcjom na akordeon autorstwa Jedyneckiego. Artyści odważnie sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, dając im nowe oblicze, które zachwyca różnorodną kolorystyką. Zespół chętnie wykonuje również muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi.


➔ Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 29 sierpnia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku i YouTube stacji.

Dwójki można słuchać tradycyjnie w eterze, a także w Internecie, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.