Wydaj płytę z Będzie Głośno” – startuje 4. edycja konkursu radiowej Czwórki dla muzyków

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”. Do tej pory płyty w konkursie opublikowały: Ms. Obsession, Marta Zalewska oraz Sara Kordowska, wokalistki zdobywające coraz większą popularność. Czyja kariera tym razem nabierze rozpędu dzięki radiowej Czwórce? Przekonamy się jeszcze tego lata.

5 czerwca startuje konkurs dla muzyków, mających nagrany gotowy materiał na krążek, ale którzy nie podpisali kontraktu z żadną wytwórnią płytową. Nagrodą jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki i w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki oraz tekściarza.

Po sukcesach trzech konkursów, z wielką radością ogłaszam, że ponownie dajemy szansę mniej znanym artystom – mówi Damian Sikorski, prowadzący audycję „Będzie Głośno!”, ciesząc się z rosnącej popularności konkursu. – Do pierwszej edycji zgłosiło się ponad stu artystów: zespołów i solistów tworzących muzykę od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, po muzykę klasyczną. W drugiej odsłonie tych zespołów było już prawie dwieście, w trzeciej blisko trzysta! – dodaje pomysłodawca akcji.

Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku br. w studiu radiowej Czwórki, w ramach audycji Damiana SikorskiegoBędzie Głośno!”.

Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiego krążka „Manekin”. W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, czyli wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Trzecią edycję zwyciężyła Sara Kordowska – autorka tekstów, muzyki, wokalistka wygrywająca również slamy poetyckie. W październiku 2019 na rynku ukazał się jej debiutancki album „Wszystko i nic”. Czwórka wydała również dwie płyty składankowe „Będzie Głośno” i „Będzie Głośno Vol. 2” z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do konkursów „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

W piątek 5 czerwca na stronie Czwórki uruchomiony zostanie formularz zgłoszeniowy – propozycje przyjmowane są do 17 lipca.

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” to program umożliwiający nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Artyści zgłaszający się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszani są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych wykonawców zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze każdego dnia mogą oddawać głosy na muzyków, którzy najbardziej przypadli im do gustu. Gośćmi Damiana Sikorskiego są także znani artyści podpowiadający debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwracać uwagę, budując swoją karierę muzyczną.

„Będzie Głośno!” w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.