AGA ZARYAN i MICHAŁ TOKAJ w „DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł „Looking Walking Being”, a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan będzie bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu „Domówka z Dwójką”.

Znakomita wokalistka jazzowa zaśpiewa dla słuchaczy i internautów w sobotę 30 maja od godz. 19.00. Koncert transmitowany będzie na antenie Dwójki oraz – w formie wideo – na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.


Aga Zaryan wystąpi z Michałem Tokajem, pianistą, z którym współpracuje od swej debiutanckiej płyty „My Lullaby” wydanej w 2002 roku (jeszcze jako Agnieszka Skrzypek). – Artystka wykona dla Państwa swoje ulubione utwory wybrane specjalne na tę okazję. W programie znajdą się standardy jazzowe autorstwa Billy’ego Strayhorna i Freddiego Hubbarda – mówi Jacek Hawryluk, wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia i pomysłodawca cyklu.


Nie zabraknie również piosenek o popowej proweniencji, m.in Steviego Wondera oraz utworów skomponowanych do wierszy polskich poetów – Czesława Miłosza i Krystyny Krahelskiej. – Proszę się przygotować na 30 minut muzycznych wzruszeń. Intymny koncert pełen emocji, ciepła, pięknej muzyki i wzruszających tekstów. Wiosna w pełnej krasie i okazałości. Tak śpiewa tylko Ona – dodaje Jacek Hawryluk.


Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 30 maja o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.