„Będzie głośno!” – AG Carmen, JMS Band i Jacob Flâneur w radiowej Czwórce

Wszystkich, którzy śledzą muzyczne nowości i chcą wiedzieć, co w trawie piszczy, Czwórka zaprasza do spędzenia najbliższego piątkowego wieczoru z Damianem Sikorskim i jego gośćmi. Tym razem w „Będzie Głośno” poznamy bliżej AG Carmen – nową, obiecującą wokalistkę, a koncerty zagrają JMS (Jah Motorcycles Squad) Band oraz Jacob Flâneur.

AG Carmen to polskiej scenie muzycznej nowa, interesująca postać. Jest autorką wszystkich kompozycji oraz tekstów swoich piosenek. Stylem wpisuje się w nurt popowej alternatywy polskiej. Wiosną br. ukazały się jej dwa pierwsze single: „Bones” oraz „Zew” wraz z klipami. Zapowiadają one debiutancki album AG Carmen – „Heartache”, nad którym pracuje artystka. Proste, dosadne teksty i warstwa muzyczna zbudowana na filarach alternatywnego popu, indie rocka i elektroniki otwierają nowy rozdział w świecie polskiej muzyki alternatywnej. Rozmowy Damiana Sikorskiego z AG Carmen można wysłuchać o godzinie 18.00.

A w drugiej godzinie audycji, o godzinie 19.00, jak zawsze – koncert. Tym razem usłyszymy aż dwa występy: grupy JMS (Jah Motorcycles Squad) Band, a następnie Jacoba Flâneura.

JMS (Jah Motorcycles Squad) Band powstał w styczniu 2014 roku w Radomiu. Grupę tworzy dziewięć osób grających muzykę reggae z elementami energetycznego rocka i ska. W 2016 roku nagrali debiutancki materiał w postaci trzech utworów: „Babilon runie”, „Pułapki Babilonu” oraz „Rozkładasz ręce”, do którego również powstał teledysk. Od 2016 roku grupa koncertowała już m.in. podczas II Rock Letniska w Garbatce-Letnisko, ogólnopolskiego zlotu motocyklistów Gryf Party nad Jeziorem Zegrzyńskim, a także na znanych i cenionych festiwalach reggae w Polsce: Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz Reggaenwalde Festival w Darłowie. Jedna z kompozycji zespołu – „Milicja” – znalazła się na pierwszej składance „Będzie Głośno”, wydanej przez radiową Czwórkę.

„Cappucino” – to kolejna piosenka z tego albumu. Jej autorem jest Jacob Flâneur – jednoosobowy zespół, tworzony przez rapera Dawida Jakubowskiego od 2012 roku. To jego koncertu wysłuchamy na zakończenie audycji. Le flâneur to francuskie określenie mające źródło w XIX wieku i określające miejskiego włóczęgę, kontemplującego życie ulicy i obserwującego ludzi. Swoje pierwsze teksty Dawid tworzył właśnie przemierzając Gdynię nocą, ze słuchawkami na uszach, obserwując ludzi i miasto, spisując w notatniku myśli, które później przeradzały się w rymy. W swojej muzyce stara się szukać nowych rozwiązań, odchodzących od klasycznego hip-hopu: łączy swój rap zarówno z zespołami grającymi rock czy metal, jak i z muzyką elektroniczną czy eksperymentalną.

„Będzie głośno!” – piątek, 29 maja, godzina 18.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.