SONBIRD: koncert w radiowej Czwórce już w piątek

W najbliższy piątek, 8 maja o godz. 19.00, na antenie Czwórki zabrzmi koncert indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. Ich singiel „Niepoważny” na YouTube osiągnął 1,7 mln odtworzeń. A przed koncertem, o godzinie 18.00, Damian Sikorski w audycji „Będzie Głośno!” porozmawia z członkami poznańskiego zespołu Chłopaki.

O nich już jest głośno: Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka. Zanim jeszcze wydali debiutancką płytę, podbili serca publiczności i krytyków, występując na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych: Męskim Graniu, Open’er Festivalu, OFF Festivalu, Rock In Summer, Kraków Live Festivalu, czy Open Stage w ramach Open’er Festival. Grali także u boku Ørganka, Myslovitz, Happysad, LemOn, Wolf Alice.

Przez krytyków często porównywani do Myslovitz czy Kings of Leon, z całą pewnością mają swój własny, niepowtarzalny styl, a do tego opinię fenomenalnego performera koncertowego. W 2019 roku wydali swój debiutancki, świetnie przyjęty album „Głodny”, który nagrali dzięki zwycięstwu na Festiwalu Supportów 2017. Ich singiel „Niepoważny” zanotował 1,7 miliona odtworzeń na YouTube!

A w pierwszej godzinie audycji, jeszcze przed koncertem żywieckiej grupy, Damian Sikorski zaprasza do wysłuchania wywiadu z zespołem o bezpretensjonalnej nazwie… Chłopaki. Poznański duet powstał zaledwie rok temu z inicjatywy Maurycego Olszlegiera oraz Mikołaja Reszelskiego. Swoją muzykę Chłopaki opisują jako pop inspirowany funkiem, soulem i jazzem. W marcu tego roku wydali pierwszy singiel pt. „Mango”.

Retransmisja koncertu Sonbird oraz wywiad z Chłopakami na antenie Czwórki: w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” to program radiowy, umożliwiający debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na wybranych artystów. Trzecią odsłonę „Wydaj płytę z Będzie Głośno” wygrała Sara Kordowska. W październiku ub.r. Czwórka wydała debiutancką płytę laureatki konkursu zatytułowaną „Wszystko i nic”.Niedawno do sprzedaży trafiła kolejna składanka „Będzie Głośno Vol. 2”, zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do ubiegłorocznej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się: Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst oraz zespół Jolokia, nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.