Radiowa Czwórka szuka „Nieprzeciętnych” – ostatnie dni na zgłoszenia!

Tylko do 19 kwietnia można przesłać zgłoszenie do plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI 2020”. Radiowa Czwórka adresuje swoją akcję do osób między 18 a 35 rokiem życia o niecodziennych zainteresowaniach, wyjątkowych zdolnościach, czy pracujących na rzecz innych. – Czekamy na zgłoszenia tych, którzy chcą od życia czegoś więcej – mówi Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej Czwórki, przewodnicząca jury.

Warto zgłaszać siebie i tych, których uważamy za nieprzeciętnych. Czekamy na tych, którzy nie tylko chcą konsumować życie, ale też robić coś więcej: dla innych, dla społeczności, dla przyszłości. Zwłaszcza dziś, w otaczającym nas zamęcie, warto ich pokazywać – mówi Hanna Dołęgowska. – To nie musi być wybitny naukowiec, artysta, społecznik. To może być ktoś, kto po prostu wkłada dużo energii w może pozornie mało spektakularne działania, które jednak wiele zmieniają w codziennym życiu innych. Nieprzeciętność może się realizować w każdej dziedzinie życia – dodaje przewodnicząca jury.

Tylko do niedzieli 19 kwietnia Czwórka przyjmuje zgłoszenia do plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI”. Akcja adresowana jest do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18 a 35 rokiem życia. Słuchacze mogą zgłaszać kandydatury spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, mogą też zgłosić samych siebie.

Należy to zrobić m.in. przez stronę internetową Czwórkioraz na profilach społecznościowych Czwórki: Facebooku i Instagramie, a także tradycyjnie, drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl.

W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród 10 finalistów, wyłonionych przez jury spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Od 18 maja do 14 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę internetową Czwórki. Nazwisko najbardziej „Nieprzeciętnego” poznamy 25 czerwca.

W tym roku w jury pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej zasiadają także: Dtekk (Jędrzej Dondziło) – DJ, pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival, Michał Duchniewicz – Nieprzeciętny 2019, student medycyny na Univeristy of Cambridge, Pembroke College, Dawid Godziek – zawodnik czołówki światowej ekstremalnych dyscyplin rowerowych, Sara Kordowska – wokalistka, zwyciężczyni trzeciej odsłony konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”, Rafał Masny – współtwórca Abstrachuje.TV, jednego z najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube, Aleksandra i Piotr Stanisławscy – dziennikarze naukowi, autorzy „Crazy Nauka”, najpopularniejszego i największego bloga popularnonaukowego w Polsce oraz Areta Szpura – współzałożycielka marki modowej Local Heroes, obecnie aktywistka ekologiczna.

***

Czwórki można słuchać na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.