Retransmisje koncertów Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie dla dzieci.

W najbliższą niedzielę Polskie Radio Dzieciom rozpocznie cykl retransmisji koncertów dla dzieci w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i jej wspaniałych gości. Podczas pierwszego, 19 kwietnia, z muzykami orkiestry pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wystąpi Anna Jurksztowicz.

Od najbliższej niedzieli przez 5 kolejnych tygodni Polskie Radio Dzieciom zaprasza na retransmisje wyjątkowych koncertów Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i gości dla najmłodszych.

19 kwietnia godz. 18.00 rozpocznie się retransmisja 80-minutowego koncertu Anny Jurksztowicz i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie (wówczas Polskiej Orkiestry Radiowej) pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. Wydarzenie to zapis koncertu, którego premiera odbyła się 28 maja 2017 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Kolejne koncerty będą retransmitowane 26 kwietnia oraz 3, 10 i 17 maja.

W programie najbliższego koncertu:

Krzesimir Dębski muzyka z filmu Stara Baśń (Atak Wikingów),

Krzesimir Dębski muzyka z filmu Stara Baśń (Gusła),

Krzesimir Dębski „Ona i on wolni”z filmu Magiczne Drzewo,

Krzesimir Dębski/Jacek Skubikowski – „Pieśń baobabu” z filmu W Pustyni i w Puszczy,

Krzesimir Dębski „Rzeka marzeń”z filmu W Pustyni i w Puszczy,

Krzesimir Dębski „Mama Afryka”z filmu W Pustyni i w Puszczy,

Krzesimir Dębski „Country in E” z filmu Polski Koń Sportowy,

Krzesimir Dębski suita z filmu Gwiezdny pirat,

Krzesimir Dębski/Jacek Skubikowski temat z serialu Na dobre i na złe,

Carly Simon „Matczyna intuicja” zfilmu Prosiaczek i Przyjaciele,

Carly Simon „Im bardziej staram się” z filmu Kubuś i Hefalumpy,

Carly Simon Kilku kumpli weź” z filmu Prosiaczek i Przyjaciele,

Krzesimir Dębski „Trojak” z filmu The Rink (reż Charlie Chaplin).

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

***

�� Więcej informacji na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu na Facebooku.