PREMIERA SKŁADANKI „BĘDZIE GŁOŚNO VOL. 2” I KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ RADIOWEJ CZWÓRKI

W najbliższy piątek 14 lutego do sklepów trafi nowa płyta radiowej Czwórki – „Będzie Głośno Vol. 2”. W dniu premiery albumu, tuż po godz. 18.00 w studiu Czwórki zagrają artyści, których utwory znajdą się na krążku: JoBee Project oraz zespół Lampky. Transmisja koncertu w audycji Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” i w mediach społecznościowych Czwórki.

Składanka „Będzie Głośno Vol. 2”, to wyselekcjonowany zbiór 15 piosenek artystów, którzy w 2019 roku weszli do finału trzeciej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. – To wykonawcy, którzy nie boją się eksperymentować i robią to z największym talentem – mówi Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny Czwórki, pomysłodawca konkursu. – Nie chodzą na muzyczne kompromisy, są niezależni, więc z definicji działają poza głównym nurtem. Płyta ma być przepustką do dalszej działalności tych niezwykle ciekawych zespołów, do koncertów i zaistnienia w stacjach radiowych – tłumaczy Sikorski.

Album promuje singiel zespołu Tukej „Twardy reset”. W dniu premiery składanki „Będzie Głośno Vol. 2”, czyli w piątek 14 lutego, tuż po godz. 18.00 na scenie radiowej Czwórki wystąpią: JoBee Project oraz zespół Lampky – artyści, których utwory słuchacze znajdą na płycie.

JoBee Project to pseudonim Joanny Pszczoły – piosenkarki, autorki tekstów, kompozytorki, vocal coach i aktywistki na rzecz kobiet w muzyce, laureatki II miejsca i specjalnego Grand Prix XIX Międzynarodowego Festiwalu Polskiej Piosenki „MALWY”. JoBee jest założycielką i inicjatorką dwóch kolektywów kobiecych w Belgii: SupAfly Collective, organizującego serię koncertów i festiwali muzycznych dla reprezentantek hip-hopu oraz Polish Workers Productions, który zrzesza polskie artystki mieszkające w Belgii. Z kolei zespół Lampky tworzy czterech muzyków: Adrian Polak (gitara), Adrian Zimochocki (gitara basowa), Cezary Płatek (wokal, gitara) i Piotr Wiśnioch (perkusja), w piątek zaprezentują mieszankę rocka i popu z lat 90.

 Dziękuję wszystkim artystom, którzy zgłosili się do konkursu za każdy dźwięk, talent i szczerość w muzyce. Dla finalistów właśnie zaczyna się kolejny etap ich przygody z muzyką. Liczę na to, że nasz album będzie towarzyszyć słuchaczom każdego dnia, że odnajdą na nim emocje, które sami przeżywają – mówi Damian Sikorski, autor składanki. Zapraszam do słuchania i poznawania nowych zespołów w każdy piątek po godzinie 18.00 w radiowej Czwórce! – zachęca dziennikarz.

Track lista:

1. Sara KordowskaDom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)

2. TukejTwardy reset

3. HoneycombLot balonem

4. JutuberRolling Stonesi w maluchu

5. Ray BookDead

6. LampkyDym, dym

7. POPtwory Stupid

8. NastrojeLato doskonałe

9. JolokiaMiss Warsaw

10. Smth on PointWay I feel

11. YorbaMiłość?

12. The Great White LightsCome Again

13. JoBee ProjectBurning Sense

14. MelikaBluszcz

15. AudiostalkerElektromiastogram

Partnerzy płyty: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Audycja Damiana Sikorskiego„Będzie głośno!” to program radiowy, umożliwiający debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na wybranych artystów. Trzecią odsłonę „Wydaj płytę z Będzie Głośno” wygrała Sara Kordowska. W październiku ub.r. Czwórka wydała debiutancką płytę laureatki konkursu zatytułowaną „Wszystko i nic”.Teraz do sprzedaży trafi kolejna składanka „Będzie Głośno Vol. 2”, zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do ubiegłorocznej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się: Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst oraz zespół Jolokia, nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.