„MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI”. PIOTR MACHALICA WYSTĄPI W CYKLU „SCENA SZPILMANA – JEDYNKA LIVE!”

„Mój ulubiony Młynarski” to osobisty hołd wybitnego aktora, złożony niekwestionowanemu mistrzowi słowa. Piotr Machalica wykona materiał ze swojej najnowszej płyty w poniedziałek 16 grudnia, tuż po godz. 20.00 w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Będzie to kolejny koncert z cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. – Opowiem o piosenkach, ale także o naszych z Wojtkiem „przelotach” i o tym, jak ważny był i jest w moim życiu – zapowiada Piotr Machalica.

Piotr Machalica przyznaje, że postać i twórczość Wojciecha Młynarskiego towarzyszyły mu niemal od zawsze. Efektem tej artystycznej fascynacji jest wydany w październiku br. album „Mój ulubiony Młynarski”. To 13 oryginalnych, autorskich kompozycji do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Na płycie obok doskonale znanych przebojów: „Nie ma jak u mamy”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Moje ulubione drzewo”, można usłyszeć m.in. utwory: „Tango desperado” czy „Dobranoc panu, panie Bzowski”. Na krążku znalazły się także przekłady Wojciecha Młynarskiego dwóch pieśni Georgesa Brassensa– „Niegdysiejsze pogrzeby” i „Testament” oraz słynne „My Way”.

Bardzo mi zależało, aby komponując płytę, nie opierać się wyłącznie na szlagierach. Wojtek przecież także fantastycznie tłumaczył opowiadałPiotr Machalica na antenie Programu 1 Polskiego Radia. –Zawsze mnie zachwycał. Uwielbiam jego poczucie humoru, dystans a jednocześnie miłość do ludzi i do świata. W jego twórczości jest mądrość, i tak już zostanie dodał aktor.

Album powstał przy udziale Taj MahaLisa Trio w składzie: Michał Walczak (aranżacje, gitara klasyczna, tamburyn, chórki), Krzysztof Niedźwiecki (gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, stopa, chórki) oraz Paweł Surman (trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne, chórki). Płyta objęta została patronatem medialnym radiowej Jedynki oraz patronatem honorowym Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego.

Koncert Piotra Machalicy w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!” poprowadzi Maria Szabłowska. Transmisja – na antenie Jedynki tuż po godz. 20.00 w audycji „Tu jest muzyka”. Zaproszenia na koncert do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.