Time for Chopin zaprasza na świąteczne koncerty „Wigilia po polsku”

Święta Bożego Narodzenia, to nie tylko część polskiej tradycji, ale też najbardziej rodzinny czas. Podczas tych dni unosi się zapach choinki i pierników, a w tle słychać najpiękniejsze kolędy. Właśnie taką, wyjątkową atmosferę, oddadzą świąteczne koncerty „Wigilia po polsku”, które rozpoczną się już 20 grudnia w Domu Literatury w Warszawie.

  • Tradycją polskiego domu podczas Świąt Bożego Narodzenia są spotkania bliskich przy wspólnym stole, spożywanie wigilijnych potraw, muzykowanie i śpiewanie kolęd. Cyklem koncertów „Wigilia po polsku” chcielibyśmy przybliżyć tę wspaniałą atmosferę. Poprzez muzykę spróbujemy wywołać uczucia, na które cały rok tak bardzo czekamy – mówi Katarzyna Kraszewska, pomysłodawczyni inicjatywy Time for Chopin.

Świąteczny program Time for Chopin „Wigilia po polsku” realizowany będzie od 20 grudnia br. do 6 stycznia 2020. W okolicznościowym repertuarze znajdą się utwory wybitnych kompozytorów, m.in.: Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz najpiękniejsze polskie kolędy. Dźwięki fortepianu, na którym zagrają Katarzyna Kraszewska i równie utalentowana Katarzyna Hushta, będę przeplatać się z doskonałymi głosami – mezzosopranem Sylwii Pietrzak i sopranem Yaryny Rak. Solistki wystąpią gościnnie w Time for Chopin.

To wydarzenie z wyjątkowym scenariuszem i wyśmienitą obsadą, to propozycja dla mieszkańców stolicy, która pozwoli im wzbogacić świąteczny czas i poczuć magię świąt.

Zakup biletów i szczegółowy repertuar
Świątecznych koncertów „Wigilia po polsku” będzie można wysłuchać w Domu Literatury w Warszawie, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 87/89, codziennie o godz. 19:30, za wyjątkiem 24 i 31 grudnia, kiedy to recitale odbędą się o wcześniejszych godzinach.

Bilety należy zakupić wcześniej w siedzibie Time for Chopin, tj. Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie lub online www.timeforchopin.eu. Na stronie organizatora znajduje się również szczegółowy repertuar wydarzenia.