„ZBIÓR“ BARANOVSKIEGO W CYKLU „SCENA SZPILMANA – JEDYNKA LIVE!“

Najpierw zrobił „Dym”, potem było „Luźno”. Z każdym kolejnym singlem podbijał serca słuchaczy. Wreszcie wydał debiutancką płytę. „Zbiór” Baranovskiego zabrzmi na żywo w radiowej Jedynce i w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawiew środę 27 listopada br.o godz. 20.00.

Pod pseudonimem „Baranovski”kryje się Wojtek Baranowski –wokalista, kompozytor, producent, autor tekstów, gitarzysta i pianista, finalista The Voice Of Poland oraz muzyk związany m.in. z grupą Xxanaxx. Od stycznia 2018 roku Baranovski działa na własny rachunek z autorskim projektem muzycznym, znanym już doskonale z przebojowych singli oraz licznych występów na najważniejszych koncertowych i festiwalowych scenach w Polsce, na czele z Open’erem, Męskim Graniem, Orange Warsaw Festival i Olsztyn Green Festival. Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów Baranovskiego jest nominacja do tegorocznych „Fryderyków” w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

Podczas najbliższego koncertu z cyklu„Scena Szpilmana – Jedynka Live!” Baranovski zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Zbiór”, o której opowiadał w „Muzycznej Jedynce”. Artysta w rozmowie wspominał m.in. prace nad krążkiem Hasło „Zbiór” było asekuracyjne – przyznał Baranovski. W razie gdyby okazało się, że piosenki się nie „zespoiły”, mógłbym powiedzieć, że z założenia miały być inne, różne i eklektyczne, ale faktycznie to, co czuję wobec nich, to kolekcja najważniejszych piosenek. Nie najważniejszych momentów w życiu, ale najważniejszych piosenek i chyba jeśli mogę tak powiedzieć najważniejszych „dzieł” – mówił gość Uli Kaczyńskiej.

„Zbiór” to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku. Na krążku znalazły się wszystkie dotychczasowe single Baranovskiego („Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce”) oraz prezentowane wcześniej piosenki „Hey” i „Mamo”, choć ta ostatnia w zupełnie nowej aranżacji. Za produkcję płyty odpowiadają: Baranovski i Michał Wasilewski, znany jako ATARI WU, czyli połowa duetu Xxanaxx. Bardzo cieszy mnie opinia, że płyta mimo wszystko jest spójna. To dało mi pewność, że się udało. Co się dalej wydarzy? Nie jestem w stanie tego przewidzieć, ponieważ to wszystko jest w rękach ludzi, słuchaczy, recenzentów i dziennikarzy. Ja już swój cel osiągnąłem i jestem bardzo szczęśliwy dodaje artysta. Cała rozmowa Uli Kaczyńskiej z artystą do obejrzenia tutaj.

Koncert Baranovskiego poprowadzą: Ula Kaczyńska i Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia na antenie Jedynki tuż po godz. 20.00 w audycji „Tu jest muzyka”. Zaproszenia na koncert do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

______

Do tej pory w ramach cyklu kameralnych, muzycznych spotkań z artystami z całego świata „Scena Szpilmana Jedynka Live!” wystąpili: João de Sousa, Krzysztof Ścierański, Vanesa Harbek, Alicja Majewska, Piotr Baron, Jary Oddział Zamknięty, Magdalena Lechowska, trio jazzowe z projektem „Chopin na strunach” oraz Jack Moore, syn legendarnego gitarzysta Gary’ego Moore’a.

Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl.