Piosenka „10,000 Hours” duetu Dan + Shay podbija światowe listy przebojów!

Laureaci Grammy, Dan + Shay, ze swym najnowszym utworem „10,000 Hours” odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie. Piosenka została odtworzona w serwisach streamingowych już ponad 115 milionów razy, a w samych Stanach Zjednoczonych w niespełna 2 tygodnie od premiery rozeszło się 350 000 ekwiwalentów singla.

Posłuchaj „10,000 Hours”

Dodatkowo, jako pierwszy zespół country Dan + Shay zadebiutowali w top 5 notowania Billboard Hot 100! Ich sukcesy nie ograniczają się jednak tylko do USA. Mogą pochwalić się miejscem w top 20 zestawień singli w sześciu kolejnych krajach oraz pozycją 18. na liście Global Shazam. Piosenka znalazła się na 1. miejscu na chińskich listach Netease oraz QQ Music, co jest największym tegorocznym sukcesem w Państwie Środka. Utwór trafił ponadto na antenę brytyjskich Heart Radio oraz BBC Radio 1, francuskiej rozgłośni NJR, a także australijskiej Nova oraz Hit Regional Network, KISS Sydney i Melbourne.

W chwili premiery piosenka zadebiutowała na 39 spośród 40 playlist New Music Friday w serwisie Spotify. Apple zamieścił utwór na 115 playlistach New Music Daily, dzięki czemu „10,000 Hours” znalazło się na 1. miejscu w 85 krajach i dotarło na szczyt listy All Genre na amerykańskim iTunes. „10,000 Hours” szybko dotarło też do 5. pozycji Top 200 Global na Spotify oraz 3. miejsca na liście Top 100Global Apple Music.

Przypomnijmy, że Dan + Shay mają w tym roku szansę na najwięcej statuetek CMA Awards (Country Music Association Awards), w tym w kategoriach duet roku, album roku i singiel roku za pokryty dwukrotną platyną, utrzymujący się przez 4 tygodnie na 1. miejscu przebój „Speechless„. Smyers dodatkowo może otrzymać nagrodę za piosenkę roku, jako współautor (razem z Nicolle Galyon i Jordanem Reynoldsem) nominowanej drugi rok z rzędu „Tequili” .

W ciągu 7 lat działalności duet Dan + Shay spędził 10 tygodni na szczycie list przebojów rozgłośni country i zgromadził 3 miliardy streamów. Łącznie mają 17 platynowych i złotych certyfikatów oraz 6 singli numer 1 w radiu country. W tym roku wyróżnieni zostali pierwszym Grammy i zostali najbardziej nagradzanym wykonawcą podczas Academy of Country Music Awards. Okazali się również triumfatorami w kategorii country podczas CMT Music, Billboard Music oraz Teen Choice Awards.