Charlie Puth prezentuje nowy utwór Cheating On You!

Wielokrotnie nominowany do Grammy, wyróżniany multiplatynowymi płytami wokalista, autor piosenek i producent Charlie Puth ujawnił już trzeci w tym roku utwór „Cheating On You„. Piosence towarzyszy wyreżyserowany przez Tylera Yee teledysk. Charlie Puth sam wyprodukował utwór i napisał go z pomocą JKasha.

Cheating On You” to następca singla „Mother„, który magazyn „People” nazwał „chwytliwym hitem” i „hymnem zbuntowanej, nastoletniej miłości”. Piosenka szybko zgromadziła 9,7 miliona streamów oraz 7 milionów odsłon klipu w niespełna trzy tygodnie. Nie zapominajmy też o opublikowanym we wrześniu kawałku „I Warned Myself„, o którym magazyn „Fader” napisał: „klasyczny Puth  w każdym aspekcie”. Obecnie piosenka ma 34 miliony streamów i 18 milionów odsłon teledysku.

Posłuchaj „Cheating on You”

Trylogia „Cheating On You„, „Mother” i „I Warned Myself” to pierwsze wydawnictwa Charliego Putha od czasu nominowanego do Grammy, drugiego albumu „Voicenotes„. Płyta zadebiutowała na 4. miejscu notowania Billboard 200 i w USA pokryła się złotem zaledwie cztery dni po premierze. Utwory z krążka zostały odtworzone w serwisach streamingowych 3,3 miliarda razy (spośród 7 miliardów wszystkich streamów Putha), a najpopularniejsze z nich to: mający w USA status poczwórnej platyny superprzebój „Attention„, platynowy How Long” oraz pokryte złotem single „The Way I Am” i „Done For Me„. Album promowany był podczas wyprzedanej trasy „Voicenotes Tour” w Ameryce Północnej i Azji.

Kariera Putha eksplodowała w 2015 roku, kiedy wokalista, a także autor piosenek i producent, pojawił się gościnnie w nagraniu Wiza KhalifySee You Again” (trzy nominacje do Grammy, nominacja do Złotego Globu). Piosenka z filmu „Szybcy i wściekli 7” okazała się jednym z największych przebojów dekady 12 tygodni spędziła na szczycie Billboard Hot 100, otrzymała w Stanach Zjednoczonych diamentowy status oraz ustanowiła rekord wśród najlepiej sprzedających się singli 2015 roku. Niedługo później Charlie Puth wydał swój debiutancki – jak się wkrótce okazało – platynowy album „Nine Track Mind„. W zestawie znalazły się multiplatynowe utwory „We Don’t Talk Anymore„, „One Call Away” i „Marvin Gaye„.

Kiedy stało się jasne, że Puth jest jednym z najbardziej rozchwytywanych współpracowników, chętnie dzielił się swym talentem z takimi gwiazdami jak Katy Perry („Small Talk”), 5 Seconds of Summer („Easier”), Maroon 5 („Lips On You”) i Michael Bublé („Love You Anymore”).