PRZEDPREMIEROWE SPOTKANIE Z SARĄ KORDOWSKĄ – LAURETKĄ „WYDAJ PŁYTĘ Z BĘDZIE GŁOŚNO”. ZAPROSZENIE NA KONCERT

1 października, kilka dni przed premierą debiutanckiego krążka i koncertem promującym, w studiu radiowej Czwórki podczas konferencji prasowej wystąpiła Sara Kordowska – zwyciężczyni trzeciej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Bovska, Marta Zalewska, Mery Spolsky i Daniel Spaleniak. – Mimo młodego wieku słychać u niej dojrzałość, jakby pisała piosenki i teksty od lat. Wie, czego chce. Wie, o czym śpiewa i jest w tym bardzo przekonująca. Będzie o niej głośno! – przekonuje Damian Sikorski, autor audycji „Będzie Głośno!” i pomysłodawca konkursu.

Od prawej: Marta Zalewska, Sara Kordowska i Mery Spolsky, fot. Bartosz Bajerski

Sara Kordowska zagrała akustyczne wersje wybranych utworów z debiutanckiej płyty, której premiera już 4 października. W roli recenzentów głos zabrali obecni w studiu artyści. – Zacznę może od tego, że jestem fanką inicjatywy Czwórki. Niewiele jest przestrzeni w mediach, gdzie młodzi ludzie mogą wyjść ze swoim materiałem, mogą się odważyć pokazać światu, a wy macie coś takiego, że z wami się chce, i to jest pozytywne – mówiła Bovska, wokalistka i autorka tekstów.– Gdy włączyłam płytę Sary, pierwsze co przyszło mi do głowy, że to jest inny świat. Inny niż ten zabiegany. Pierwszą rzeczą, którą musiałam zrobić, to zatrzymać się, aby jej wysłuchać.

Z koleiMarta Zalewska,wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka, laureatka drugiej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”, podkreśliła różnorodność twórczości Sary Kordowskiej Jeśli mam wziąć pod lupę cały album, nie zatrzymując się na konkretnej piosence, mogłabym powiedzieć: jest w nim tak wiele fascynujących kontrastów, że chce się spojrzeć oczami Sary Kordowskiej na rzeczywistość więcej i więcej. Ciężki i mądry smutek przemawia z tekstów tej bardzo młodej kobiety, a zestawiony z jej aksamitnym, miękkim i tak przyjemnym do słuchania głosem i mrocznymi, ciężkimi brzmieniami elektro oraz eklektycznym graniem na tak zwanych „żywych instrumentach”… chce się więcej i więcej. –  Doceniam ogromną wrażliwość, którą słyszę w tekstach Sary. I to mi się podobało – dodał Daniel Spaleniak, wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent i autor muzyki m.in. do seriali: „Ozark”, „Elementary”, „Good Behavior”, „Six”, czy „Unreal”.

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Mery Spolsky, opowiedziała o pierwszym spotkaniu z Sarą Kordowską w Bydgoszczy. – Zanim jeszcze Sara wygrała ten konkurs, było mi bardzo miło, kiedy pewnego dnia podeszła do mnie po koncercie i podarowała mi swoją demówkę. To nie była taka zwykła demówka, tylko super przygotowana. Nie dało się przejść obojętnie nad samą formą, w jakiej mi to sprezentowała. Widać, że skupiasz się też na wizualnym aspekcie projektu, że słowo, muzyka, obraz stanowią całość. Oprócz muzyki jest tatuaż, który dodatkowo pojawia się w tytule płyty. To jest taka nasza historia, która zatoczyła dzisiaj koło – zwróciła się do Sary Kordowskiej.

W czasie konferencji odbyła się jeszcze jedna premiera – goście mogli obejrzeć teledysk do utworu „Dom 2.0” w reżyserii obecnego w studiu Konrada Aksinowicza.

W nagraniach premierowego materiału Sary Kordowskiej udział wzięli producenci: Faded Dollars, Klarenz, SiwySiwek oraz smthng i dunnno. Całość była już gotowa zanim wokalistka osiągnęła pełnoletniość. Utwór „Dom 2.0”, promujący debiutancki krążek,artystka wykonała podczas koncertu Jacoba Flâneura w studiu Czwórki i to Jacob namówił ją do udziału w konkursie. Laureatka „Wydaj płytę z Będzie Głośno” doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Wilk czy Natalia Lubrano. Warsztat pisarski szkoli przynależąc do Art. Grupy Julity „Zieli” Zielińskiej,przy okazji odkrywając tajniki body percussion i improwizacji. Prowadzi również warsztaty z improwizacji, rytmiki i kompozycji podczas International Children’s Theatre Festival w Sopocie. Artystka ma na koncie także zwycięstwa w popularnych „slamach poetyckich” za recytację własnej twórczości.

O tym jak bardzo utalentowana jest laureatka konkursu, słuchacze będą mogli przekonać się już 4 października podczas premiery płyty „Wszystko i Nic” oraz koncertu promującego debiutancki krążek. Start wydarzenia o godz. 18.00 w audycji „Będzie Głośno!”. Wejściówki do zdobycia na antenie Czwórki i na Facebooku.

Debiutancka płyta „Wszystko i Nic” Sary Kordowskiej, fot. B. Bajerski

Uczestnicy spotkania otrzymali przedpremierowo egzemplarz płyty. Transmisja spotkania dostępna była w Internecie, w systemie cyfrowym DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, a streaming wydarzenia na Facebooku Czwórki.

Więcej informacji: czworka.online. Teledysk do utworu „Dom 2.0” w reż. Konrada Aksinowicza można obejrzeć tutaj.