Natalia Kukulska jurorem w Konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, przyjęła zaproszenie do jury I Konkursu Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Artystka najlepiej wie, co to znaczy jako dziecko spotkać cudownych dorosłych: z pasją, i gotowych rozwijaniu dziecięcych talentów poświęcić czas. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty, którą wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia oraz udział w koncercie finałowym przygotowanym pod okiem jurorów.

– Ten konkurs to fantastyczny pomysł – mówi Natalia Kukulskajestem pewna, że dla wielu dzieci udział w nim stanie się inspiracją na dalsze ich życie, pokaże im, że marzenia się spełniają i że warto marzyć, zwłaszcza jeśli ma się wokół siebie życzliwych dorosłych i grupę przyjaciół dzielących tę pasję.

Natalia Kukulska miała to szczęście, że urodziła się w rodzinie żyjącej muzyką, oddychającej nią na co dzień. Sama mówi, że jej rodziców – Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego – połączyła miłość do muzyki. Kiedy jako 10-latka wydała pierwszą płytę, nie mogła wiedzieć, że to początek wspaniałej drogi na całe życie. Z radością przyjęła zaproszenie do jury I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu utworu lub wyrecytowaniu wiersza w języku polskim. Jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej, może zgłosić piosenkę w kategorii zagranicznej. Dzieci-artystów – poza Natalią Kukulską – oceniać będą: Szymon „Simon” Radzimierski, 12-letni bloger, aktor, autor dwóch książek, Daria Druzgała, szefowa Polskiego Radia Dzieciom i Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki. – Jeżeli muzyka jest Waszą pasją, bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą dla najlepszych wykonań będzie udział w nagraniu płyty. Ja swój pierwszy album nagrałam właśnie jako dziecko, mając lat 10 i stało się to dla mnie wielką, wspaniałą przygodą – zachęca do udziału w konkursie Natalia Kukulska.

Jury wybierze 10. uczestników w kategorii „wiersz” i 10. uczestników w kategorii „piosenka”. Zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-9 lat oraz 10-13 lat można wysyłać na dwa sposoby: można załączyć plik audio z nagranym utworem i wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy na konkurstalentow.polskieradio.pl lub wysłać plik wideo w wiadomości na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych https://pl-pl.facebook.com/radiodzieciom/  . Utwory nadsyłać można do 1 czerwca br.