Sami wracają z klimatyczną balladą

Do dystrybucji firmy Warner Music Poland trafił właśnie nowy singiel kultowej grupy Sami. Tym razem autorzy hitów, takich jak: „Lato 2000” z refrenem „Słońce świeci nad nami (…)”, „Zakręć mnie”, „Znaczek” czy „Sernik” przygotowali klimatyczną balladę. Utwór zatytułowany został „By na koniec dnia”. Jest to pierwsza piosenka nagrana z nowym wokalistą i frontmanem, Tomkiem Plutą. Zobaczcie klip!


Dokładnie rok po premierze rytmicznego, dynamicznego singla pt. „Ten pierwszy raz” (https://bit.ly/2UbTWbX) Sami może nie tyle uspokajają nasze emocje, co skłaniają do refleksji. W odświeżonym składzie nagrali bowiem pop-rockową balladę pt. „By na koniec dnia”. Piosence towarzyszy teledysk. Za jego realizację odpowiada Radosław Bereś, twórca klipów nominowanych do nagród w ramach YACH Film Festiwalu 2017. W rolach głównych występują: Adrianna Izydorczyk i Karol Donda. Nie moglibyśmy oczywiście pominąć Winyla, czyli psiego aktora-debiutanta rasy seter irlandzki czerwono-biały.


Jak mówią Sami, „By na koniec dnia” to bardzo ważny dla nich singiel. Prezentuje zespół w nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Na froncie bandu pojawił się bowiem nowy wokalista, Tomek Pluta. Do wspomagającego go Kajetana Balcera dołączyła z kolei wokalistka, Magda Sobczak. Utwór trafił poza tym do dystrybucji jednej z największych firm fonograficznych na świecie, jaką jest Warner.

Przypomnijmy, że Sami to „pełnoletni” już zespół z Katowic. Założyli go w 1997 r. (grający w nim do dziś): Marek Sajnóg i Michał Laksa. Formacja zadebiutowała w 2000 r. albumem „Sami”. Najpopularniejszym singlem zespołu, pochodzącym z tej właśnie płyty, jest „Lato 2000” z refrenem: „Słońce świeci nad nami, ogrzewa…” – no właśnie: z refrenem, który zna chyba każdy. Inne, dość popularne numery formacji to choćby: „Stokrotka to ja”, „Jest luz”, „Żółte żaglówki”, „Zakręć mnie”, „Za mało”, „Moje powietrze” czy (z nieco nowszych): „Czasami tak”, „Znaczek”, „Sernik”. Grupa ma na koncie 3 płyty długogrające i Superjedynkę. Aktualnie działa w składzie:

Michał Laksa – gitara basowa
Marek Sajnóg – gitara
Tomek Pluta – wokal wiodący
Andrzej Kowalski – gitara elektryczna
Sylwester „Gilwa” Kuchta – perkusja
Remigiusz Idzik – klawisze
Magda Sobczak – wokal
Kajetan Balcer – wokal.

Czy ostatnie zmiany personalne zagwarantują zespołowi powrót na muzyczny świecznik? Czas pokaże. Z pewnością jednak Sami macie to wpływ. A jeśli jesteście ciekawi innych utworów formacji Sami, odsyłamy na www.youtube.com/user/SamiVEVO oraz do serwisów streamingowych.

Posłuchaj singla „By na koniec dnia” w ulubionym serwisie – kliknij tutaj: https://lnk.to/SamiByKOniecDnia