Siła słabości to przesłanie nowego teledysku neeny 'LIBERATE’ Nowe video z płyty 'Flipside’ już 28 marca!

„Muzyka z 'Flipside’ broni się bez załączonego do niej CV(…) Neena ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby dokonać przewrotu.” – Soundrive
„To naprawdę świetny album. Debiut roku?” – Interia Muzyka
„Album Flipside nie odstaje od światowych produkcji. Kocham jej barwę, świetny akcent, teksty. Wszystko się tu zgadza” – Daria Zawiałow dla cgm.pl

„Czy wszyscy musimy być superbohaterami? Czy maski, które codziennie przywdziewamy czynią nas szczęśliwszymi? Dzisiejsze dążenie do sztucznej doskonałości przeraża mnie, nie pozwala ludziom choć przez chwilę zastanowić się nad sobą, prawdziwymi pragnieniami, doprowadza do skrajnych emocji, depresji i szaleństwa. Ten dyktat jest nie do zniesienia. Chciałabym myśleć, że zrzucenie maski jest bardzo uwalniającym doświadczeniem – właśnie to starałam się pokazać w teledysku do piosenki 'Liberate’, która również o tym jest – o zagłuszonej sile dobra i piękna, którą nosimy głęboko w sobie, która, w co głęboko wierzę, może w każdym z nas dojść do głosu, jeśli z dala od zgiełku codzienności wsłuchamy się w siebie.”
W ten sposób neena zapowiada zbliżający się klip.

Neena, autorka tekstów i piosenkarka, pochodzi z Warszawy, w tej chwili mieszka, studiuje i tworzy w Londynie. Jej muzyka określana jest jako mieszanka popu i alternatywy z odrobiną elektroniki. „Liberate” jest trzecim singlem z płyty „Flipside” Piosenka posiada ciekawą, wzniosłą aranżację łączącą akustyczne, balladowe brzmienia z zaskakującą oprawą elektroniczną.


Album Flipside, stworzony na przestrzeni dwóch ostatnich lat, jest subiektywnym obrazem pięknej, choć skomplikowanej rzeczywistości, w której Neena, podobnie jak wielu jej rówieśników, próbuje odnaleźć własną ścieżkę. Muzyka do albumu została stworzona we współpracy ze znanym producentem, Bartoszem Dziedzicem. 

Ispiracje muzyczne neena to między innymi Radiohead, Björk, James Blake and Kate Bush, artystka przywiązuje jednak wielką wagę do poszukiwania własnego brzmienia. Jak mówi, w swojej muzyce dba w równej mierze o teksty, jak i melodie. Jej piosenki są podróżą w różnorodny świat wewnętrzny artystki, dającą słuchaczom wgląd w jej osobiste przemyślenia, poszukiwania i odkrycia.


Neena planuje koncerty zarówno w Polsce jak i w UK. Najbliższy koncert 30 marca w gdańskim klubie Żak. Informacje na temat trasy koncertowej publikowane są na kanałach społecznościowych artystki.

Zamów album 'Flipside’