Plejada aktorskich osobowości w nowym klipie Misi Furtak!

Najnowszy teledysk Misi Furtak to prawdziwa gratka dla miłośników polskiego filmu! Wystąpili w nim bowiem znani i nagradzani aktorzy –  Julia Wyszyńska, Monika Niemczyk, Klara Bielawka, Wiktor Dębicki, Cezary Kosiński, Kamil Strzelec i Blanka Bartoń. Dzięki nim teledysk do utworu „Pamięć” to fascynująca historia o domu rodzinnym – pełna humoru, ironii i nostalgii.

Obejrzyj nowy teledysk do utworu „Pamięć” i kup płytę tutaj: http://smarturl.it/MisiaCoPrzyjdzie

„Pamięć” to utrzymana w śmieszno-strasznym duchu satyra na motyw powrotu do domu rodzinnego. Jesteśmy z nim przecież związani przez cale życie, powinien stanowić dla nas ostoję, być miejscem, w którym czujemy się bezpieczni, potrzebni i kochani. Co jednak dzieje się wtedy, kiedy powrót do domu rodzinnego kojarzy się z niczym innym jak opresją? Kiedy przysłowiowy heimat przywołuje skojarzenie rodem z najstraszniejszego horroru? Można próbować od niego uciec, rozliczyć się z nim, zapomnieć, wybrać wolność i wyruszyć w dalszą podróż. Można próbować, ale… zasadniczo się nie da. I o tym właśnie opowiada nasz mały film. – mówi reżyserka, Nastka Gonera    

Cast: Julia Wyszyńska, Monika Niemczyk, Klara Bielawka, Witold Dębicki, Cezary Kosiński, Kamil Strzelec, Blanka Bartoń 
Director of Photography: Patryk Kin 
Director: Nastka Gonera 
Produkcja: Wydawnictwo Agora
Music: Misia Furtak & Aleksander Orłowski 
Lyrics: Misia Furtak 
Mix: Michał Kupicz

Po 5 latach od „Epki” podpisanej jako Misia Ff, artystka przedstawia się imieniem i nazwiskiem w najbardziej dojrzałych muzycznie kompozycjach, które do tej pory wydała. Płyta „Co przyjdzie?” nie bez powodu zawiera znak zapytania. 

To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli, których nie zauważamy. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością. O konieczności zadawania pytań, obowiązkach, jakie na nas ciążą. O bezradności i niezgodzie. O rysach, pęknięciach i świadomości, że każdy ersatz prędzej czy później się rozsypie. O pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup, i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować – mówi autorka.

“Chropawe, ale delikatne gitary, minimalistyczne klawisze i smyczki, wewnętrznie pulsujący rytm, praktycznie bez użycia perkusji i piękny i, oczywiście, świadomy głos Misi tworzą album będący liryczną kroniką małej apokalipsy. Misia Furtak awansuje do ligii PJ Harvey, Feist i Cat Power.” – Maciej Ulewicz, Vogue.pl

“Jest na tej płycie (…) siła powiązana z subtelnością, ale przede wszystkim jest to płyta wielce intrygująca, jedna z takich, które nie dają spokoju.” – Mirosław Pęczak, tygodnik Polityka

“Misia (…) meandruje głosem, skacze po dźwiękach, wokalizuje w swój charakterystyczny sposób. (…) jej teksty to prawdziwe perełki. Wygląda na to, że 2018 jeszcze się nie skończył, a już mamy silnego kandydata na listę najlepszych płyt… przyszłego roku.” – Michał Wieczorek, Gazeta Magnetofonowa.

Misia Furtak to wokalistka i basistka, razem z zespołem Tres.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę „Epka”. Za pracę z kwintetem Wojta Mazolewskiego nagrodzona Złotą Płytą.

Lista utworów:
1. Nie zaczynaj
2. Pamięć
3. Bez czterech rąk
4. A little later
5. Go to sleep
6. Delusional
7. Będzie gorzej
8. Tysiąc
9. Skończy się
10. Space
11. Co przyjdzie?

Misię będzie można także zobaczyć na koncertach w Poznaniu 31.03, Krakowie 12.04 oraz Toruniu 16.04.