PREMIERA: „Związane mam ręce” najnowszy singiel z płyty „Fogg – pieśniarz Warszawy” w wykonaniu Joanna Kulig i Młynarski – Masecki Jazz Camerata Varsoviensis!

„Związane  mam ręce” to tytuł kolejnego singla promującego płytę „Fogg – pieśniarz Warszawy” zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, która ukazała się 27 lipca 2018 roku i szybko osiągnęła status Złotej Płyty. Utwór śpiewa Joanna Kulig, obecnie jedna z najbardziej cenionych na świecie polskich aktorek.

Album powstał w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą jest Wydawnictwo Agora.

Piosenka w oryginale wykonywana była przez Hankę Ordonównę, muzykę skomponował Ralph Benatkzy, autorem tekstu jest Hans Weigel.

 – Mieczysław Fogg jako klasyk jest wart ciągłego przypominania. Dodatkowo moje nowe opracowania piosenek z jego repertuaru, to nie jest próba rekonstrukcji historii, lecz dialogowanie z nią poprzez pryzmat współczesnego krajobrazu muzycznego. W naszym projekcie chcemy, żeby stare było nowe. – mówi Marcin Masecki.

Album ukazał się również na płycie winylowej.

Młynarski – Masecki Jazz Camerata Varsoviensis feat. Joanna Kulig

Tytuł singla: „Związane  mam ręce”

Premiera: 16.01.2019

Wydawca: Muzeum Powstania Warszawskiego / Wydawnictwo Agora

Link do odsłuchu audio:

Smartlink: http://smarturl.it/PiesniarzWarszawy