Już w sobotę Doda zaprezentuje pierwszą piosenkę z płyty dedykowanej Babci

Dorota Rabczewska podczas występu w finale programu The Voice of Poland (sobota po 20:00, TVP2) zaprezentuje utwór zapowiadający nowy, długo wyczekiwany album. To bardzo osobista piosenka, której powstanie Doda opisała w ten sposób:
Ten singiel promuje płytę, która jest zupełnie inna niż wszystkie w mojej 20-letniej karierze. Po śmierci ukochanej Babci, zgodnie z jej wolą, weszłam do studia i razem z orkiestrą nagrałam kilkanaście piosenek, które były jej ulubionymi melodiami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, które śpiewałam.
Singiel, w przeciwieństwie do reszty utworów, jest autorski. Tekst napisał znany i ceniony autor – Marek Dutkiewicz („Chodź, pomaluj mój świat”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Za ostatni grosz”, „Słodkiego, miłego życia”, „Jolka, Jolka pamiętasz”). Zadzwoniłam do niego i opowiedziałam, co czuję po stracie Babci, i że targają mną teraz zbyt duże emocje, abym mogła napisać to sama. Marek spisał się na medal, mogę powiedzieć, że wyjął mi ten tekst z serca.
 
Utwór to połączenie dostojnej orkiestry cenionego Wojtka Zielińskiego z finezją rockowej gitary. Myślę, że Babcia wiedziała co robi, kiedy zależało Jej, żebym pokazała się fanom z dojrzałej strony 😉
Premiera teledysku o godzinie 21:15 w sobotę 1 grudnia:

Link do odsłuchu singla w serwisach streamingowych: http://smarturl.it/DodaNieWolno
Pierwsze wzmianki o płycie pojawiły się w mediach już w październiku, a oficjalna premiera planowana jest na 25 stycznia 2019 roku.
Mimo, że muzyka jest bardzo ważną częścią życia Dody, piosenkarka stara się także zwrócić uwagę ludzi na ważne problemy. Do tej pory brała udział w aukcjach charytatywnych, promowała zapisywanie się do banku szpiku, a także wspierała chore dzieci. Tym razem naświetla sytuację starszych, schorowanych osób, które nie mają wyboru i samotnie spędzają Święta Bożego Narodzenia. Dla nich Dorota razem ze Stowarzyszeniem  „mali bracia Ubogich” przygotowała specjalną Wigilię, która odbędzie się w Mikołajki. Ugości na niej osoby szukające rodzinnego ciepła.