Debiutancka płyta Yola w lutym 2019 roku! Album „Walk Through Fire” wyprodukował Dan Auerbach z The Black Keys

Yola to pochodząca z okolic angielskiego Bristolu charyzmatyczna wokalistka, która już 22 lutego wyda swój debiutancki krążek pod tytułem „Walk Through Fire”. Brzmienie piosenkom nadał laureat Grammy Dan Auerbach, połowa duetu The Black Keys.

O niesamowitych możliwościach wokalnych Yoli przekonuje ujawniony niedawno utwór „Ride Out In The Country”, któremu towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Reid Long.

„Piosenka jest o eskapizmie, a teledysk dodaje do tego tematu coś wspaniale szalonego. Napisaliśmy ją, myśląc o tym, jak uciec ze środowiska pełnego ucisku. Byłam kiedyś w związku, w którym doświadczyłam czegoś podobnego. Wykorzystałam podczas pisania uczucie ulgi, którą odczułam, kiedy to, co złe, było już za mną” – mówi o piosence Yola.

Yola – Ride Out In The Country

Muzyka Angielki to połączenie country, gospel i soulu. Yola wykorzystuje w utworach bogate instrumentarium, które z dodanym wokalem, dają niesamowitą całość. Piosenkami wokalistki zachwycił się sam Auerbach, gdy tylko usłyszał nagranie z jej występu na żywo.

„Jej duch wypełnia całe pomieszczenie, podobnie jak jej głos. Potrafi śpiewać tak, że ściany drżą oraz delikatnie szeptać, a to jest dar, który nie każdy posiada. Wszyscy w studiu z miejsca się zakochali w jej piosenkach” – mówi Dan Auerbach.

Yola wychowywała się w niewielkiej mieścinie nieopodal Bristolu. Jako dziecko doświadczyła wielkiej biedy. Nie miała też wsparcia rodziców, którzy nie akceptowali muzycznych fascynacji córki. Przez jakiś czas była bezdomna i mieszkała na ulicach Londynu. Była jednak uparta i konsekwentna. W końcu udało jej się zrealizować marzenie o śpiewaniu. Przez krótki czas Yola była też częścią legendy muzyki, grupy Massive Attack. Śpiewała również w zespole Phantom Limb, otwierając koncerty, chociażby Jamesa Browna i Dr. Johna.

Od 2016 roku Yola występuje solo. Szybko zebrała pochwały za swoją muzykę od Rolling Stone Country, Wall Street Journal, Stereogum, NPR.

Album „Walk Through Fire” nagrano w studio Easy Eye Sound w Nashville. Yolę i Dana wsparli muzycy: basista Dave Roe (m.in. Johnny Cash), perkusista Gene Chrisman, pianista Bobby Wood (m.in. Dusty Springfield, Elvis Presley). Gościnnie na płycie słychać Molly Tuttle oraz ikonę country Vince’a Gilla.