Alec Benjamin, prezentuje nowy mixtape „Narrated For You”

Alec Benjamin doczekał się właśnie premiery debiutanckiego mixtape’u „Narrated For You”. Usłyszymy na nim 12 kompozycji, w tym m. in. „Let Me Down Slowly”- utwór, który w serwisach streamingowych został odtworzony już ponad 100 mln razy.

Posłuchaj „Narrated For You”

„Niezmiernie się cieszę z wydania mojego pierwszego mixtape’u. Zatytułowałem go »Narrated For You«, ponieważ jest to zbiór historii, jakie zdarzyły się w moim życiu. I chociaż są one bardzo osobiste, mam wrażenie, że każdy z was może się z nimi utożsamić” – mówił Alec Benjamin.

Wraz z premierą „Narrated For You” do sieci trafiło sześć lyric videos. Powstały do piosenek: „Annabelle’s Homework”, „Swim”, „Steve”, „Gotta Be A Reason”, „If I Killed Someone For You” i „Water Fountain”. Można je obejrzeć na oficjalnym kanale muzyka.

A jak utwory brzmią na żywo, będziemy mieli okazję przekonać się już 9 lutego 2019 roku w warszawskiej Hydrozagadce.

Alec Benjamin – Let Me Down Slowly

Alec Benjamin, urodzony w maju 1994 roku muzyk z Arizony, ma już całkiem spory dorobek, renomę i może pochwalić się licznymi koncertami, chociażby u boku Jona Belliona, Matisyahu, Hoodiego Allena. Przyznaje się do fascynacji twórczością Eminema, Citizena Cope’a i Paula Simona.

W 2016 roku sam zabookował sobie serię koncertów po Europie- grywał w przeróżnych miejscach, zdobywając stopniowo coraz więcej fanów. Krótko po powrocie do ojczyzny miał okazję współpracować z Jonem Bellionem nad piosenkami na jego album „New York Soul (Part II)”. Potem panowie odbyli wspólną trasę koncertową, dzięki czemu o Alecu zrobiło się jeszcze głośniej. Ciężka praca popłaciła, bo w ciągu pół roku Benjamin zagrał 165 koncertów, a jego kanał youtube’owy zasubskrybowało 150 tys. userów.

Rok 2017 to kolejne sukcesy Aleca. Jego piosenka „I Built A Friend” stała się przebojem. Nie tylko posłuchano jej w Spotify ponad 4 mln razy, lecz również wykorzystano w mającym ogromną oglądalność reality show „America’s Got Talent”.