Tinsley Ellis już w Katowicach – artysta trzykrotnie zagra dla fanów bluesa!

Gwiazdy tegorocznej Rawy Blues zjeżdżają się do stolicy Górnego Śląska. W tym gronie jest znakomity gitarzysta Tinsley Ellis. W czwartkowy wieczór, amerykański muzyk będzie gospodarzem gitarowej kliniki w sali kameralnej NOSPR-u. W sobotę zagra na głównej scenie katowickiego „Spodka”.

Ellis – reprezentant słynnej bluesowej wytwórni Alligator Records – będzie najbardziej zapracowanym artystą 38 edycji imprezy. W czwartek i piątek o 22.00 spotka się z festiwalową publicznością podczas specjalnych klinik gitarowych (pierwsza z nich będzie transmitowana na żywo w radiowej „Trójce” w audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”). To niepowtarzalna okazja, by poznać muzyczne inspiracje, kulisy pracy w studiu oraz zapytać o techniczne niuanse zagrywek jednego z najciekawszych gitarzystów bluesowych zza Oceanu. Będzie również okazja do zdobycia autografu oraz zrobienia sobie wspólnej fotki z artystą.

– Występ na Rawa Blues Festival będzie moim pierwszym kontaktem z Polską. Wcześniej tylko raz zapuściłem się w te rejony Europy. W 2008 roku dałem dwa koncerty w Moskwie i w Mińsku. Koncert na festiwalu oraz spotkania z publicznością to dla mnie nowe wyzwanie. Bardzo się cieszę, że moja muzyka dociera do polskich fanów i że moja najnowsza płyta „Winning Hand” jest znana – podkreśla Tinsley Ellis.

Wstęp na gitarowe kliniki amerykańskiego muzyka jest bezpłatny. Trzeba jednak zgłosić udział w tym wydarzeniu poprzez Ticketmaster – oficjalnego dystrybutora biletów na katowicki festiwal.

PROGRAM FESTIWALU

27 września (czwartek) – NOSPR
Tinsley Ellis – klinika gitarowa (w sali kameralnej)

28 września (piątek) – NOSPR
sala koncertowa – Marcia Ball, Martin Harley & Daniel Kimbro
sala kameralna – Tinsley Ellis – klinika gitarowa (po zakończeniu koncertu)

29 września (sobota) – Spodek

Koncert finałowy:
Robert Cray, Tinsley Ellis, Irek Dudek Big Band, Laura Cox

Duża Scena:
Wild Meg & The Mellow Cats, Cotton Wing, Makar & Children Of The Corn, Kraków Street Band, Wicked Heads

Mała Scena:
Blackberry Brothers, Black Pin, Blues Drawers, Blueshift, KSW 4 Blues, My z delty, Teksasy.