20-LECIE ASFALT RECORDS: 1998 – 2018 #ASFALT20LAT

8 października 2018 roku wytwórnia Asfalt Records obchodzi swoje okrągłe 20 urodziny. Dokładnie 20 lat temu tego dnia do rejestru działalności gospodarczej osób fizycznych prowadzonego przez Prezydenta miasta stołecznego Warszawy została wpisana firma Marcin Grabski Asfalt Records. Wpis pozostaje w rejestrze do dziś, choć warto zaznaczyć, że od prawie 2 lat wytwórnia prowadzi bieżącą działalność już jako spółka z ograniczoną działalnością.

Głównym punktem obchodów urodzin będzie specjalny i wyjątkowy koncert-festiwal, który odbędzie się 15 grudnia w stołecznym klubie “Progresja”. Pełny line-up ogłosimy do grudnia, ale nie będzie w nim większych niespodzianek. W czasie imprezy czynne będzie specjalne stoisko Asfalt Shop, na którym znajdziecie wiele trudno dostępnych płyt z katalogu wytwórni.

Z okazji urodzin ukaże się równie kompilacja “Asfalt 20”, na której znajdą się wybrane nagrania z historii wytwórni oraz jedna niespodzianka dla słuchaczy. Płyta będzie dystrybuowana w oryginalny sposób – będzie można ją nabyć, ale można też będzie otrzymać ją za darmo przy zakupie dwóch innych płyt z katalogu Asfalt Records. Wyłącznym partnerem tej akcji jest sieć sklepów Empik, Asfalt Shop oraz empik.com.

“Jeszcze pamiętam tort z okazji osiemnastki Asfaltu a tu już dwudziestka na karku. Cieszę się, że nie mamy za bardzo czasu by roztkliwiać się z tej okazji i robić z rocznicy wydarzenie roku, gdyż właściwie nie tylko z miesiąca na miesiąc, ale i z tygodnia na tydzień w Asfalcie gotuje się coś nowego i każdy pracuje za dwóch. Nasi artyści mają ciągle nowe pomysły, a w międzyczasie przychodzą do nas nowi ciekawi ludzie, z którymi od dawna chcieliśmy współpracować. Kanał Asfalt potroił liczbę subskrybentów w ciągu ostatnich 3 lat i póki co końca tej galopady nie widać. Mam nadzieję, że – cytat z twórczości Taco – zobaczę w porę przepaloną żarówkę przez złoty klosz lampy” – takimi rocznicowymi refleksjami dzieli się ze słuchaczami wytwórni jej założyciel i szef – Marcin “Tytus” Grabski.

Wytwórnia Asfalt Records wydaje aktualnie płyty O.S.T.R., Taco Hemingway, Otsochodzi, Rasmentalism, Flirtini i Adi Nowak. Pod skrzydłami wytwórni debiutowali też w przeszłości Fisz Emade, Łona i Webber, Afront, Medium, Sarius. Do stałych, wieloletnich współpracowników Asfalt Records należą DJ Haem, DJ Eprom i Noon. Po dłuższej przerwie, w tym roku wytwórnia przedstawi wreszcie nowe twarze w Asfalcie, w tym kilka z listy transferowej.

Asfalt Records jako Asfalt Distro prowadzi samodzielnie dystrybucję fizyczną nośników, także dla zewnętrznych podmiotów, w tym dla kultowej oficyny U Know Me. Od 11 lat posiada własny sklep internetowy. Nadaje 24/h na dobę własny stream internetowy: Radio Asfalt. Oczkiem w głowie wytwórni jest specjalny i wyjątkowy pod względem repertuaru sklep płytowy w centrum Warszawy (Asfalt Shop Kredytowa 8).

Oficjalne logo 20-lecia przygotował Jacek Rudzki – znajomygrafik.com. Autorem oficjalnego motywu muzycznego “Asfalt 20” wykorzystanego w animacji jest Adam “O.S.T.R.” Ostrowski.

Źródło: asfalt.pl