Majowy Metal Hammer już jest!

2043
Do sprzedaży trafia dziś nowy numer miesięcznika Metal Hammer, ponownie w wydaniu z dwiema okładkami. Tym razem wyróżniliśmy polską formację One, jednego z wykonawców czerwcowego Metal Hammer Festival – Prog Edition, a także zespół Faith No More, który już 8 czerwca wpadnie do Polski z koncertem promującym ich najnowszy krążek.
Redaktor naczelny tłumaczy we wstępniaku: „Prawie 20 lat upłynęło od czasu gdy nagrali swój poprzedni album… Zmieniały się muzyczne mody, zmieniał się świat ale – co udowadnia przesłuchanie ‘Sol Invictus’ – nie zmieniła się muzyka Faith no More. Choć w zasadzie – czy naprawdę mogła się zmienić? Ten zespół zawsze przecież drwił z muzycznych szufladek a jego eklektyczna muzyka garściami i bez oporów czerpała tak z jazzu, jak z rocka, metalu czy popu. I taka właśnie, jest najnowsza płyta Amerykanów.”
Tegoroczna wiosna przyniosła mnóstwo ciekawych muzycznych tematów, dlatego też w majowym numerze powiększono ilość stron. Szczególnej uwadze polecamy wywiady z Tank, Vader, Therapy?, Europe, Sirenia, Scorpions, Tribulation i Civil War, ale także tekst poświęcony historii Bad Company. Nie zabrakło tradycyjnych rubryk – recenzji koncertowych, płytowych i książkowych.
Uwaga – do części nakładu dodano płytę CD z najnowszymi utworami między innymi: One, Unleashed, Nightwish, Tribulation, Mr Pollack.
Zgrzyt    3
Hard Fax 4
Faith No More 8
Tank 12
Paradise Lost 14
2 Cards Of 25 16
Kamelot 18
Vader 20
Offence 23
Bad Company    24
Blaze Bayley 26
Thunder 28
Hardcore Superstar 29
The Tangent 30
Don Airey 32
Nightrage 34
One 73
Civil War 69
Tribulation 67
Scorpions 65
Sirenia    63
Album Miesiąca 62
Recenzje 61
Europe     55
Beth Hart 53
Therapy? 51
Live 49
Out Of The Darkness    44
Die Young 43
Metal Hammer Polska – strony oficjalne: