Conner Youngblood – nadzieja amerykańskiej sceny anonsuje nowy album i przyjeżdża na koncerty do Polski!

Supportował takie gwiazdy jak Janelle Monae, Aurora czy Sohn, jesienią przyjeżdża na koncerty do Polski! Conner Youngblood – wielka nadzieja amerykańskiej sceny w trzech miastach będzie promował swój debiutancki album „Cheyenne”. Premiera krążka w sierpniu, zaś w październiku Youngblood zagra w Poznaniu (18.X. Spot), w Warszawie (19.X Grizzly Gin Bar) i Wrocławiu (20.X Akademia). Płytę promuje nowy singiel „The Birds Of Finnland”
 
Amerykanin ma niezwykły talent pisania urokliwych, lirycznych piosenek, które zachwyciły nie tylko uznane gwiazdy ale i szefów wytwórni Ninja Tune / Counter – wydawców jego płytowego debiutu.
Zapytany o swoje największe inspiracje Conner wymienia Becka, Bona Ivera i Gorillaz, zaś spośród młodej generacji twórców najwięcej łączy go chyba z Mosesem Sumneyem i Rhye. Urodzony w Dallas muzyk, z wyglądu przypominający młodego Basquiata, ukończył prestiżowy uniwersytet Yale, gdzie poza siedzeniem w bibliotece, trenował zapasy zaś wolny czas poświęcał na skateboarding.
Sporo grywał też w „Tony Hawk’s Pro-Skater”. Debiutancki album Youngblooda “Cheyenne” to pełna swobody fuzja folkowej melancholii, subtelnej elektroniki i soulowej żarliwości. Na płycie muzyk samodzielnie gra na aż trzydziestu instrumentach: od gitary i syntezatorów po harfę, klarnet czy table. Instrumenty kolekcjonuje od dawna – to najlepszy prezent jaki można mu zrobić na urodziny lub święta, choć Youngblood w poszukiwaniu okazji odwiedza też giełdy i antykwariaty. Bogactwo muzycznych środków i aranżacyjny talent sprawiają że “Cheyenne” zachwyca swobodnym, naturalnym brzmieniem i harmoniczną swobodą. Youngblood nagrywał płytę ponad dwa lata, w przerwach między pracą w studiu koncertował zaś po całym świecie. Doświadczenia zdobyte w podróżach miały wpływ na jego album, którego wydźwięk można porównać do “Migration” Bonobo.
“Podróże mogą być odpowiedzią dla tych, którzy nie czują się komfortowo zostając zbyt długo w jednym miejscu. Kocham poznawać nowych ludzi i odwiedzać nowe miejsca, ale równocześnie uważam, że idea domu jest bardzo ważna. Gdy nie ma się dokąd wrócić, podróżowanie staje się bardziej dryfowaniem” – tłumaczy Youngblood, syn fizyka z Princeton, który przed laty na tamtejszym uniwersytecie brał udział w protestach czarnoskórych studentów.
Conner pisze nie tylko o miejscach, które miał okazje odwiedzić (“Birds Of Finland”, „Stockholm”), na płycie nie brakuje też osobistych restrospekcji – wspomnień relacji z najbliższymi, kobietami, przyjaciółmi, rodziną. Ciekawie rozwija poetykę soulowego zwierzenia, ma ucho do świetnych melodii, a cały album równocześnie zachwyca głębią brzmień i emocji, ale i lekkością piosenkowej formy. Premiera krążka już w sierpniu, a dwa miesiące później Conner Youngblood zawita z koncertami do Poznania (18.X. Spot), Warszawy (19.X Grizzly Gin Bar) i Wrocławia (20.X Akademia). Zapraszamy.
 
video: „The Birds Of Finnland”

 
 
Conner Youngblood „Cheyenne”
NoPaper Records / Counter (Ninja Tune)
 
https://conneryoungblood.lnk.to/cheyenne
Cheyenne
Los Angeles
Lemonade
The Birds of Finland
Stockholm
vp (an interlude)
12 lbs
Red.23
My Brother’s Brother
Bear River Migratory Bird Refuge
Sulphur Springs
Pizza Body
Yellowknife
 
KONCERTY:
 
Poznań, 18.10, Spot
https://www.facebook.com/events/373457133162889/
 
Warszawa, 19.10 BARdzo Bardzo
https://www.facebook.com/events/1612480558863300/
 
Wrocław, 20.10, Akademia Club
https://www.facebook.com/events/236064610308517/