Oly. prezentuje nową piosenkę i teledysk

Singiel, zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.

„Mapa naszych miejsc” to piosenka z nutą nostalgii za analogowym światem deskorolki, nocną jazdą  rowerem po mieście, nastoletnią miłością, przyjaźnią i chęcią odnalezienia swojej własnej prawdy o życiu. Jest pierwszym albo ostatnim dniem wakacji, wejściem w nieznane, wspomnieniami z czasów boomu na ”Midnight City” M83. Jest tęskniącą opowieścią o przedmieściach, złotej godzinie i czasach, kiedy Facebook i Instagram nie były jeszcze nieodłączną częścią życia. To piosenka refleksyjna, ale nie smutna. Tęsknota za tym, co było daje nam poczucie ciągłości i znaczenia w teraźniejszym życiu, buduje pomost miedzy przeszłym, a teraźniejszym „ja”. Autorką słów i muzyki jest Oly. W nagraniach oprócz Oly. wziął udział Andrzej Konieczny, odpowiedzialny również za aranżację, produkcję i miks.

Do piosenki powstał teledysk autorstwa Pawła Prewenckiego z Fifne Studio, który opracował innowacyjną technikę operatorską, wykorzystaną podczas zdjęć. W teledysku wystąpił cały zespół Oly. (zobacz teledysk do „Mapy naszych miejsc”.

Jednocześnie z polską wersją singla i teledysku ukazały się ich anglojęzyczne odpowiedniki, pod tytułem „Winterbird” (zobacz teledysk do „Winterbird”).

Oly. (Aleksandra Komsta) to 24-letnia piosenkarka i songwriterka. Ma już na swoim koncie debiutancki album „Home” (2015, Nextpop), a także piosenki do filmu dla młodzieży pt. „Tarapaty”. Współpracowała m. in. z takimi artystami, jak: Low Roar, Robert Amirian, Andrzej Smolik, Maciej Gołyźniak, Fismoll czy Kari. Wystąpiła na wielu liczących się festiwalach, takich, jak: Spring Break Festival, Halfway Festival, Open’er Festival, Liveurope Showcase oraz podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane”. W lutym tego roku teledysk do piosenki Oly., zatytułowanej „Growing Young“, otrzymał nominację na prestiżowym festiwalu filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin.

Obecnie Oly. pracuje nad swoim drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

Posłuchaj singla w serwisach streamingowych
„Mapa naszych miejsc” – https://wmg.lnk.to/MapaNaszychMiejsc
„Winterbird” –  https://wmg.lnk.to/Winterbird

OLY.

Facebook: www.facebook.com/olyofficial
Instagram: www.instagram.com/oly.music
YouTube: https://www.youtube.com/user/olyofficial