Festiwale Alter Artu nominowane do najważniejszych nagród przemysłu festiwalowego!

Open’er Festival, Orange Warsaw Festival i Kraków Live Festival mają szansę na tegoroczne Europejskie Nagrody Festiwalowe. Głosowanie trwa do 30 listopada, a wręczenie nagród odbędzie się 17 stycznia 2018 roku w holenderskim Groningen.

To już tradycja, że zakończenie sezonu festiwalowego przynosi informację o nominowanych do Europejskich Nagród Festiwalowych. To ważny plebiscyt grupujący festiwale ze Starego Kontynentu w trzech kategoriach – Najlepszy Duży, Średni i Mały Festiwal. Agencja Alter Art. kolejny rok z rzędu ma przyjemność pochwalić się aż trzema nominacjami – dla każdego z organizowanych przez siebie festiwali. Gdyński Open’er Festival oraz odbywający się w stolicy – Orange Warsaw Festival mają szansę na zwycięstwo w kategorii Best Major Festival (Najlepszy Duży Festiwal). Z kolei Kraków Live Festival może zwyciężyć w kategorii dla festiwali średniej wielkości (Best Medium-sized Festival). Wszystko zależy od głosów międzynarodowej publiczności, bo to ona decyduje o wygranej wypełniając formularz na specjalnej stronie internetowej – http://eu.festivalawards.com/vote/

 

Historycznie, agencja Alter Art trzy razy stawała na scenie De Oosterpoort w Groningen. W styczniu tego roku Mikołaj Ziółkowski, szef agencji, obierał nagrodę dla najlepszego Europejskiego Promotora Festiwalowego. Organizowany od samego początku przez agencję Festiwal Open’er został wybrany Najlepszym Dużym Festiwalem w Europie dwukrotnie – w 2009 i 2010 roku.