Kryminalna Odessa – koncert andrzejkowy w Starym Klasztorze!

Odessa Gangsta Folk oraz Russian Chanson zawładną Starym Klasztorem w Andrzejkowy wieczór!

30 listopada zapraszamy do Sali Gotyckiej na koncert „Kryminalna Odessa” w wykonaniu pochodzącego z samej Odessy zespołu FELIX SHINDER & DENGI VPERED!

Jak przystało na Andrzejki będą wróżby i inne tradycyjne obrzędy, a po koncercie dalej będziemy się bawić przy bałkańskiej i klezmerskiej muzyce.

To będzie niezapomniany Andrzejkowy wieczór – rezerwujcie czas, zbierajcie ekipę znajomych!

Felix Shinder i jego zespół wykonują mieszankę muzyki klezmerskiej i popularnych „bandyckich” pieśni ludowych z ich rodzinnego miasta Odessa. Ten słynny wielokulturowy port morski był zawsze źródłem inspiracji dla artystów. Był także znaczącym ośrodkiem kultury żydowskiej i słynął ze specyficznej aury morskiej i jedynego w swoim rodzaju humoru. Stąd wywodzi się gatunek muzyczny „Russian Chanson”. Te miejskie pieśni ludowe powstały w podziemnej kryminalnej Odessie sto lat temu. W Polsce stały się popularne miedzy innymi dzięki występom Aloszy Awdiejewa.

Bohemiczny i nostalgiczny temperament z ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego w pełni oddają tętniące życiem występy Felixa Shindera i jego urokliwych muzyków.

Na koncertach odczuwalna jest niepowtarzalna atmosfera starych czasów 'desperado’ i szczególne poczucie humoru płynące z Odessy. Występy zespołu pełne są żywych rytmów, orzeźwiającej anarchii i przede wszystkim radości życia. Felix Shinder i Dengi Vpered wydali w 2016 roku swój pierwszy album „Золото древних одесситов”, obecnie wypływają na sceny międzynarodowe, wyruszając ze starego lśniącego portu w Odessie.

30.11.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Koncert Andrzejkowy

„KRYMINALNA ODESSA”: Felix Shinder & Dengi Vpered (Ukraina)

bilety: 25 zł – stojące, 40 zł – siedzące w rzędach, 50 zł – siedzące przy stoliku 4-osobowym, 70 zł – siedzące przy stoliku 2-osobowym

Szczegóły dot. rezerwacji stolików można ustalać mailowo: bilety.staryklasztor@gmail.com

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl