Simply Red – nowy album juz w czerwcu!

SR 'Big Love' - final hi res

Najpierw była informacja o reaktywacji z okazji 30-lecia istnienia. Teraz pojawia się news, z którego fani Simply Red ucieszą się chyba jeszcze bardziej – grupa nagrała nowy album studyjny! Pierwszego singla z materiału o tytule „Big Love”, już można posłuchać w sieci.

 

Album „Big Love” ukaże się 1 czerwca 2015 roku. Za to już teraz możemy posłuchać fragmentu pierwszego singla z wydawnictwa, piosenki „Shine On”, żywej i zmysłowej, silnie inspirowanej funkiem i soulem z lat 70., przypominającej największe hity Simply Red z lat 90. Grupa Micka Hucknalla zamieściła nieco ponad 90-sekundowy teaser kawałka na swoim profilu w serwisie Soundcloud: https://soundcloud.com/simply-red-big-love/shine-on-90-second-edit/s-NDdm8?in=simply-red-big-love/sets/simply-red-big-love-90-second. Tam również znajdziemy zapowiedzi dwóch innych nowych numerów, „Ghost Of Love” i „Dad”.

 

Jak wyjaśnia Mick, krótko po tym, jak narodził się pomysł tournée z okazji 30-lecia, zaczął on myśleć o tym, aby spróbować nagrać nowe piosenki. „Zastanawiałem się, jak dziś moglibyśmy zabrzmieć i niedługo później zacząłem pisać” – wyjaśnia. A jak zaczął, wyszedł z tego materiał na album „Big Love”. Wyjątkowy, bo pierwszy od 20 lat, na którym są wyłącznie utwory Simply Red, żadnego coveru. Produkcją płyty zajął się Andy Wright.

 

Mick Hucknall przyznaje dziś, że poprzednia płyta Simply Red, „Stay” z 2007 roku, była próbą odejścia od charakterystycznego brzmienia grupy. „Wtedy uciekałem od zespołu. Dziś cieszy mnie to, że jesteśmy uważani za zespół soulowy złożony z białych muzyków. Nasze brzmienie jest rozpoznawalne” – nie bez racji twierdzi lider Simply Red.

 

Simply Red nagrało na płytę tuzin nagrań. Poza Mickiem Hucknallem uczynili to: Ian Kirkham (saksofon), Steve Lewinson (gitara basowa), Kenji Suuki (gitara), Kevin Robinson (trąbka, flet), Dave Clayton (klawisze) oraz nowyperkusista Ronnie Roth.

 

Przypomnijmy, że Simply Red jeden z jubileuszowych koncertów zagra w Polsce. Zespół pojawi się u nas 24 października 2015 roku i wystąpi na warszawskim Torwarze.

 

 

Tracklista płyty „Big Love”:

 

 1. Shine On
 2. Daydreaming
 3. Big Love
 4. The Ghost Of Love
 5. Dad
 6. Love Wonders
 7. Love Gave Me More
 8. Tight Tones
 9. WORU
 10. Coming Home
 11. The Old Man And The Beer
 12. Each Day

Dodaj komentarz