Kołysanka dla Dwóch Matek od zespołu SALK z okazji Dnia Matki

 

Utwór SALK pt. „Kołysanka dla Dwóch Matek” jest hołdem złożonym przez zespół wszystkim matkom, z okazji ich święta. Nagrany ‘na żywo’ w studiu nagrań Radia Kraków utwór pochodzi z debiutanckiego albumu „Matronika”, który ukazał się w kwietniu, 2017 roku.

Utwór Kołysanka dla Dwóch Matek – Live at Radio Kraków to już trzeci, po „Matronice” i „Dziecinadzie” singiel zespołu SALK. Jest jedynym w całości nagranym „na żywo” utworem na debiutanckiej płycie „Matronika”. Muzykę do utworu skomponowała Marcela Rybska a słowa napisał Kamil Kwidziński. Wykonanie utworu można zobaczyć na nagraniu video ze studia koncertowego Radia Kraków.
Zespół SALK opowiada o swym utworze, załączając przesłanie z okazji Dnia Matki:

,,Czy okrywała Was kocem, żebyście nie zmarzli? Wymagała, kiedy nie wymagał nikt inny? Wspierała, kiedy tego wsparcia brakowało od reszty świata? ,,Kołysanką dla Dwóch Matek” chcieliśmy zbudować właśnie taki obraz. Obraz idealny, który niemal każdy z nas przetrzymuje głęboko w sobie, i który z upływem lat staje się czymś na kształt mitologii. Pragniemy wierzyć, że zdołamy przekazać to dobro dalej, że będziemy tak samo pamiętani przez własne dzieci. Dzień Matki wydaje nam się odpowiednim momentem, by zmotywować Was do słowa. Jeśli Ona jest teraz daleko od Was – zadzwońcie. Jeśli siedzi w pokoju – zróbcie dwie kawy i usiądźcie z Nią chociaż na słowo. Wspominajcie, wzruszajcie się, dowiedzcie się, co czuła kiedyś i co czuje teraz, a być może dowiecie się też czegoś więcej o sobie i o tym, kim możecie być. Być może dzięki temu, kiedyś, to do Was ktoś zadzwoni, to Wam ktoś przyniesie kawę, ciekawy lat, jakie spędziliście na tym świecie, problemów, z jakimi musieliście się mierzyć i cudownych przeżyć, które wręcz trzeba idealizować, by nie zniknęły zupełnie.

W jednym z pomieszczeń studyjnych Radia Kraków powstało te kilka minut, które tekstem
i muzyką mają przywoływać najmocniejsze wspomnienia, a jednocześnie nastrajać do roli, która być może czeka także i nas w tym życiu…”

Nagranie utworu w studiu Radia Kraków było możliwe dzięki zdobyciu przez zespół SALK pierwszej nagrody w 7. edycji konkursu Megafon w 2016 roku.

SALK na żywo będzie można wkrótce zobaczyć na koncertach w ramach trasy „Matronika”:

01.06 – Festiwal Przestrzeni Miejskiej, Rzeszów
9-10.06 – SeaZone Showcase Festiwal, Sopot
18.06 – Teatralna Maszyna, Pszczyna
24.06 – Letnia Akademia Gier, Cieszyn
28.06 – Meskalina, Poznań

Posłuchaj