Music Addicted Festival, idzie młodość

Wydarzenie, które ma za zadanie zgromadzić zarówno hobbystycznych miłośników muzyki, jak i przedstawicieli i działaczy branży muzycznej odbędzie się już w sobotę, 13 maja w Klubie Firlej!

Podobnie jak w zeszłym roku Firlej, na jeden dzień, stanie się przestrzenią spotkania dla młodych muzyków, producentów i menadżerów muzycznych. Festiwal Music Addicted rozpoczną panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli rynku muzycznego na Dolnym Śląsku. W panelach zasiądą m.in. Szymon Nożyński (DSW), Kasia Gruszka (NOTOPOP- zespół elektropopowy), Agnieszka Ejsymont (Sofar Sounds Wrocław- ekipa zajmująca się organizacją tajnych koncertów we Wrocławiu), Ania Kłys (muzyk, wokalistka), Monika Pławucka (manager takich gwiazd sceny hip-hopowej jak Sitek i Waldemar Wall-E Kasta), Martyna Kubicz (projekt muzyczny Min T), Sebastian Jóźwiak (zespół muzyczny EABS), Sabina Drozd (manager Lari Lu oraz Melika), Łukasz Sidorkiewicz (Radio Luz, program Regulator) czy Jakub Stemplowski (Radio Luz, UrbanRec, Step Records). W części muzycznej zaprezentują się Francis Tuan, Jabłonka i Lor.

Dokładny program Music Addicted Festival 2017 wygląda następująco:

14:30Artyści w Social Media- konieczność czy możliwość?

Moderator: Patrycja Strzyżewska

Goście: Martyna Kubicz (MIN T), Sebastian Jóźwiak (Menadżer EABS), Mateusz Holak (Holak) , Hubert Grupa (Europawox Duszne Granie)

15:30Zosia Samosia muzyki. Czy Hip Hop potrzebuje mainstreamu?

Moderator: Jakub Stemplowski

Goście: Monika Pławucka (Menadżer- Sitek, Waldemar Wall E Kasta), Antoni „Bleiz” Nowosad (Raper, twórca grill funku), Paweł „Emes Miligan” Kudra (raper, wokalista, producent)

16:30Małe i Wielkie Wytwórnie kontra DIY

Moderator: Marta Konik

Goście: Ania Kłys (wokalistka, kompozytorka), Szymon Nożyński (DSW), Sabina Drozd (menadżer Lari Lu, Melika), Marianna Kosch (Sofar Sounds Kraków)

17:30 – Słuchacz czy konsument? Jak zwrócić uwagę i zadowolić odbiorców?

Moderator: Łukasz Sidorkiewicz

Goście: Kasia Gruszka (NOTOPOP), Agnieszka Ejsymont (Sofar Sounds Wrocław), Łukasz Kowalka (TBA music, Radio Afera), Łukasz Lorenc (Regime, Radio Luz)

19:30 Część muzyczna

Artyści Festiwalu Music Addicted:

Francis Tuan– muzyk o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę. Dzięki temu piosenki, które śpiewa, zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.

Jabłonka– zespół łączący w swojej muzyce elektronikę i trip hop z dźwiękami gitar oraz basów. Ich stylistyka utrzymana jest w klimacie mrozu i listopadowej ciemności, bzika słowa, tumultu półżywych i niepokojących bitów. Prezentują prostą, chłodną melodię, którą ociepla oszczędny, aksamitny wokal. Muzyczne poletko dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć.

Lor– zespół powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu Ogród Szczęśliwych Zmarłych Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka The Garden of Happy Dead People. Grupę tworzą utalentowane nastolatki z Krakowa: Julia Skiba (komponuje i gra na pianinie), Paulina Sumera (pisze teksty), Jagoda Kudlińska (śpiewa) i Julia Błachuta (gra na skrzypcach). Dziewczyny prezentują muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, sóley, Agnes Obel, czy Birdy.

Music Addicted Festival

13.05.2017, Klub Firlej

ul Grabiszyńska 56

Bilety: 15 zł