James Blunt: nowa płyta już w sprzedaży. Ludzie mówią różne rzeczy, ale…

„Ludzie mówią różne rzeczy, ale ja mam to gdzieś”

Premiera płyty Jamesa Blunta „The Afterlove” 

Jedna z największych postaci we współczesnym popie, James Blunt, laureat dwóch BRIT Awards, pięciokrotnie nominowany do Grammy, prezentuje piąty album! Płyta o tytule „The Afterlove” ukazała się 24 marca 2017 roku.

Wiele wydarzyło się w życiu Jamesa Blunta od czasu ukazania się w 2013 roku platynowej na Wyspach, płyty „Moon Landing”. Nie pozostało to bez wpływu na piąty studyjny album twórcy megahitu „You’re Beautiful”. Jak zwykle, wszystkie swoje doświadczenia i refleksje James przelał na utwory. Aczkolwiek nie zrobił tego sam.

W jego powstawaniu „The Afterlove” udział wzięło parę znakomitości. Choćby Ed Sheeran, Ryan Tedder z OneRepublic, Amy Wadge (Ed Sheeran, Shannon Saunders), Johnny McDaid (Biffy Clyro), Stephan Moccio (Miley Cyrus, The Weeknd) i MoZella (Miley Cyrus, One Direction).

Na pierwszego singla wybrana została piosenka „Love Me Better”. „Ludzie mówią różne rzeczy, ale ja mam to gdzieś” – śpiewa James w spokojnej, wyciszonej popowej kompozycji, która opowiada o poznanej przez bohatera dziewczynie. Historia z tekstu utworu została zilustrowana w nocnym klubie, w którym Blunt głównie siedzi sam przy stoliku i obserwuje, sącząc drinka, ale można go również zobaczyć tańczącego z dziewczyną.

Klip ilustrujący „Love Me Better” znajduje się poniżej

Blunt, znany z dużego dystansu do siebie i poczucia humoru, zaanonsował płytę już parę tygodni temu, w 2016 roku, kiedy napisał na Twitterze: „Jeśli myślicie, że 2016 rok był zły, to informuję, iż w 2017 ukaże się moja nowa płyta”.

Materiał jest następcą albumu „Moon Landing”, który spędził aż 33 tygodnie na UK Top 40., docierając najwyżej do pozycji drugiej.

James Blunt sprzedał w dotychczasowej karierze ponad 20 mln płyt i ponad 12,8 mln singli. Na YouTubie jego utwory wysłuchało 625 mln userów, zaś w streamingu odtworzono je przeszło 680 mln razy.