Na Tak „Model” – NOWY TELEDYSK

NaTak

„Model” jest zapowiedzią trzeciej płyty w dyskografii Na Tak. Ma się ona ukazać pod koniec tego roku.

Muzyka Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów, chociażby pop, alternatywny rock, muzyka klubowa, krautrock, jazz, a nawet muzyka dancingowa. Chwilami brzmią jak Orbital w „Funny Break”, innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią.

 

Wydali dwa albumy: „Na Raz” (w 2012 r.) i „13” (2013). Druga z tych płyt zajęła piąte miejsce w rocznym podsumowaniu portalu gazeta.pl. Natomiast kolejny, trzeci album jest zaplanowany na jesień 2015. Obydwie płyty są dostępne fizycznie i w sieci. W streamingu (Amazon, iTune, Spotify, Deezer itp.) można dodatkowo posłuchać kilku singli i epki w języku angielskim.

 

Na Tak zajmują się również twórczością wideo i wideo performace. Obecnie Na Tak działa w podlubelskiej Bychawce. Artyści są twórcami, producentami i wydawcami swojej muzyki. Członkowie grupy to muzycy doświadczeni na wielu scenach. Od trzech lat grywają regularnie w całym kraju. Mają świetne przyjęcie na żywo. Koncerty są energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi instrumentami (gitara, saksofon, bas) intryguje. Skład zespołu: Dorota Krempa – głos, syntezator; teksty Sebastian Napierała – gitara, syntezator, laptop, saksofon; Piotr Kala – gitara basowa, teksty.

 

Profil FB zespołu: https://www.facebook.com/natakmuzyka

Oficjalny kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/natakmuzyka